×

Budowa linii kolejowej nr 582 Czarnca - Włoszczowa Północ

  • 13.04.2018, 11:53 (aktualizacja 13.04.2018 16:02)
  • Judyta Szczerbińska
 Budowa linii kolejowej nr 582 Czarnca - Włoszczowa Północ Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Podziel się:
Oceń:
Nowe możliwości dla kolei w województwie świętokrzyskim. Ponad 3 kilometrowa łącznica kolejowa Czarnca – Włoszczowa Północ pozwoli na szybsze połączenie z Warszawą, Trójmiastem czy Poznaniem.

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego została dziś podpisana umowa na finansowanie projektu pod nazwą „Budowa linii kolejowej nr 582 Czarnca - Włoszczowa Północ”. Ze strony samorządu województwa dokument sygnowali marszałek Adam Jarubas i wicemarszałek Jan Maćkowiak, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. reprezentował dyrektor Regionu Południowego PKP PLK Centrum Realizacji Inwestycji Tomasz Szydło i jego zastępca ds. finansowych Andrzej Szydło.

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu

Projekt dotyczy budowy nowej linii kolejowej o łącznej długości 3,252 km wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną oraz przebudową istniejących obiektów inżynieryjnych, sieci trakcyjnej, elektroenergetyki, telekomunikacji i sterowanie ruchem kolejowym.

Nowa, ponad 3-kilmetrowa linia połączy trasę nr 61 (Kielce – Fosowskie) z Czarncy z Centralną Magistralą Kolejową - stacją Włoszczowa Północ. W efekcie znacznie skróci podróż pociągiem z Kielc do Warszawy, Łodzi, Poznania czy Trójmiasta. Usprawni także transport kolejowy i będzie alternatywną trasą dla pociągów na wypadek remontów czy awarii na trasie numer 8.

Całkowity koszt stworzenia linii nr 582 to 52 mln 483 tys. zł., w tym unijne dofinansowanie to 36 mln 372 tys. zł (85% wydatków kwalifikowalnych). Projekt realizowany jest w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Został już wyłoniony wykonawca na realizację inwestycji. Termin realizacji zadania to 16 miesięcy od daty rozpoczęcia prac.

Judyta Szczerbińska

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe