WESOŁYCH ŚWIĄT
WESOŁYCH ŚWIĄT
WESOŁYCH ŚWIĄT

OSTROWIEC: Zatrzymano fałszywego policjanta

  • 12.04.2018, 15:15 (aktualizacja 14.04.2018 10:50)
  • Lokalna.TV Ostrowiec | Twoje źródło informacji
OSTROWIEC: Zatrzymano fałszywego policjanta fot. mat. policji
Podziel się:
Oceń:
Policja zatrzymała 27 –letniego mężczyznę podejrzewanego o udział w oszustwie metodą „na policjanta”. Na początku maja 2017 roku 78 –letnia kobieta z Ostrowca Świętokrzyskiego została oszukana w ten sposób i utraciła ponad 111 000 złotych. Pieniądze zostały wówczas przelane na konto bankowe 27 –latka. Mężczyzna usłyszał już zarzut oszustwa. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na początku maja 2017 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak wynikało ustaleń mundurowych 78 –letnia mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego otrzymała wówczas telefon od mężczyzny podającego się za funkcjonariusza Policji, zajmującego się rozpracowywaniem hakerów komputerowych, którzy włamują się na konta bankowe. Sprawca prowadził z kobietą rozmowę w taki sposób, że uwierzyła, iż ma do czynienia z funkcjonariuszem.

Mężczyzna, w celu „zabezpieczenia” pieniędzy polecił założyć jej konto w jednej z placówek bankowych na terenie miasta. 78-latka nie podejrzewając nic złego postąpiła według wskazówek dzwoniącego. W placówce wyznaczyła do kontaktów podany przez niego numer telefonu oraz przekazała pin otrzymany z placówki bankowej i wszelkie oszczędności przesłała na nowe konto. Jeden z oszustów dodatkowo polecił kobiecie, aby zwiększyła limit wypłat na maksymalny. Seniorka „przelała” na to konto blisko 111 000 złotych.  Podczas wszystkich działań mężczyzna był w stałym kontakcie z kobietą. Przestrzegał ją aby z nikim o tej sytuacji nie rozmawiała do momentu zakończenia pracy. Dopiero po rozmowie z synową zorientowała się o dokonanym na jej szkodę przestępstwie.

Pracujący nad sprawą policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu ustalili, że jednym ze sprawców, którzy oszukali 78 -letnią ostrowczankę jest 27 -latek z województwa dolnośląskiego.  Pieniądze z przestępstwa zostały wówczas przekazane na jego konto bankowe. Wczoraj rano ostrowieccy funkcjonariusze osobiście złożyli wizytę w mieszkaniu mężczyzny, w jednej z miejscowości na terenie województwa dolnośląskiego. Zaskoczony 27 –latek został zatrzymany i przewieziony do ostrowieckiej komendy. Śledczy przedstawili mu zarzuty udziału w oszustwie. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środków zapobiegawczych. Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Lokalna.TV Ostrowiec | Twoje źródło informacji

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe