×

VII Ostrowieckie Spotkania Szekspirowskie

  • 12.04.2018, 11:40 (aktualizacja 12.04.2018 15:44)
  • Judyta Szczerbińska
VII Ostrowieckie Spotkania Szekspirowskie
Podziel się:
Oceń:
Już po raz siódmy mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego będą mogli spotkać się z biografią i twórczością pisarza Williama Szekspira.

VII Ostrowieckie Spotkania Szekspirowskie organizowane przez Instytut Kultur i Języków Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości oraz Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczną się w niedzielę 22 kwietnia o godz. 18:00 w Galerii Fotografii MCK, gdzie swój monodram pt. "Szekspir - siedmiu błaznów" zaprezentuje aktor teatralny Piotr Kondrat. Teatr jednego aktora, w którym wątki wysnute z siedmiu sztuk Szekspira tworzą esencję dzieł dramaturga. Piotr Kondrat pojawia się na scenie jako duch zmarłego Williama Szekspira i w jego imieniu powołuje do życia postaci z siedmiu sztuk tego autora. 

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu

W poniedziałek 23 kwietnia odbędą się wykłady dla młodzieży ostrowieckich szkół ponadgimnazjalnych. Tym razem pomysłodawca i organizator przedsięwzięcia dr Paweł Kaptur zaprezentuje wykład pt. "Co jadał Szekspir, czyli krótka historia kuchni angielskiej". 
Tego samego dnia o godz. 18.30 w Galerii Fotografii MCK odbędzie się projekcja spektaklu pt. "Poskromienie złośnicy" w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego.

Wstęp na wszystkie wydarzenie jest darmowy. 

Judyta Szczerbińska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe