Międzynarodowy sukces uczennicy z LO nr III

  • 12.04.2018, 08:26 (aktualizacja 12.04.2018 08:49)
  • Judyta Szczerbińska
Międzynarodowy sukces uczennicy z LO nr III
Podziel się:
Oceń:
We Francuskojęzycznym Międzynarodowym Konkursie „Świętujmy wspólnie prawa człowieka" drugie miejsce zajęła Polka - Aleksandra Jaśkiewicz, uczennica z Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie „Regards d`Enfants” – organizację i działającą na rzecz propagowania praw człowieka oraz Krajową Szkołę Administracji (Ecole Nationale d`Administration). Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie i studenci z Francji, Niemiec, Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych i Polski. Ostrowczanka napisała po francusku opowiadanie „La flamme du changement peut s`allumer en chacun de nous” („Płomień zmiany może zapłonąć w każdym z nas”), dzięki któremu zdobyła drugie miejsce w kategorii Uczestnicy Indywidualni.

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu

W nagrodę uczennica „Broniewskiego” została zaproszona na uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie dyplomów Ambasadorów Praw Człowieka, które odbędzie się 1 czerwca w Krajowej Szkole Administracji.

Judyta Szczerbińska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe