Jak zostać policjantem?

  • 11.04.2018, 14:01 (aktualizacja 11.04.2018 21:11)
  • Bartek Gębusia
Jak zostać policjantem
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Dla tych, którzy chcą robić w życiu coś pożytecznego, czuć powagę swojej profesji i mieć stałość zatrudnienia, idealnym miejscem pracy jest policja. Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wraz z ostrowiecką komendą zachęcali do służby i pokazywali jak wygląda praca policji. W spotkaniu wzięli udział uczniowie szkół średnich z powiatu ostrowieckiego.

Policja odpowiada za bezpieczeństwo wewnętrzne kraju. Ta 100 tysięczna formacja co roku przyjmuje w swoje szeregi nowych stróżów prawa. Praca w policji jest dla ludzi o stalowych nerwach, sprawnych fizycznie, którzy chcą robić w życiu coś pożytecznego to zawód dla ludzi z pasją. Dużo wymagający i dużo dający od siebie. 
Każdy, kto chciałby wstąpić w szeregi tej formacji musi spełnić następujące wymagania:

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
  • posiadać polskie obywatelstwo,
  • posiadać nieposzlakowaną opinię,
  • nie być skazanym prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • korzystać z pełni praw publicznych,
  • posiadać co najmniej średnie wykształcenie,
  • posiadać odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
  • dawać rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych,
  • osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Tyle mówią podstawowe wymogi formalne. 
Po dopełnieniu wszelkich formalności, napisaniu testu i innych czynności rekrutacyjnych rozpoczyna się 6 miesięczne szkolenie zawodowe podstawowe w jednej ze szkół policyjnych. Następnie, po zakończeniu tego szkolenia, w ramach adaptacji zawodowej, policjant zostaje czasowo oddelegowany do pełnienia służby w oddziale prewencji Policji.  Po okresie adaptacyjnym możliwości i ścieżek rozwoju w policji jest naprawdę wiele. 


Więcej informacji: Praca w policji 
 

 

 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe