WESOŁYCH ŚWIĄT
WESOŁYCH ŚWIĄT
WESOŁYCH ŚWIĄT

Wsparcie dla organizacji pozarządowych

  • 11.04.2018, 12:56 (aktualizacja 11.04.2018 21:12)
  • Karolina Kamińska-Nowak
Wsparcie dla organizacji pozarządowych
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Łącznie 127 tysięcy złotych trafi do organizacji pozarządowych działających na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Pieniądze dla kilkunastu podmiotów rozdysponowane zostały w ramach konkursów. 

Fundusze dla organizacji pozarządowych przyznane zostały w trzech dziedzinach życia społecznego. Pierwszy z nich to kultura, sztuka, ochrona dóbr dziedzictwa narodowego. Do organizacji działających w tym zakresie trafi 37 tysięcy złotych.
W tej kategorii nie zapomniano m.in. o seniorach, w tym roku w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się Festiwal Twórczości Senioralnej.

W ramach ochrony i promocji zdrowia finansowe wsparcie otrzymały takie organizacje jak Ostrowiecki Oddział Towarzystwa Diabetyków, Stowarzyszenie SARON, Amazonki, Koło Terenowe Polskiego Związku Niewidomych, czy Stowarzyszenie Głuchych nad Kamienną.  Zupełnie nowe działanie w ramach ochrony zdrowia podejmie Stowarzyszenie na Rzecz Opieki Zdrowotnej im. Andrzeja Górnisiewicza.

20 tysięcy złotych trafi do organizacji świadczących pomoc społeczną. Realizacja zadań rozpoczyna się od najbliższego poniedziałku 16 kwietnia, a potrwa do 31 grudnia 2018 roku.

Pieniądze, które pozyska 3 sektor, w całości pochodzą z Budżetu Gminy Ostrowca Świętokrzyskiego.

Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe