×

Czy młodzi ludzie zaangażują się w działania samorządu?

  • 10.04.2018, 10:09 (aktualizacja 11.04.2018 00:54)
  • Lokalna.TV Ostrowiec | Twoje źródło informacji
Czy młodzi ludzie zaangażują się w działania samorządu? www.facebook.com/UrzadMarszalkowskiWojewodztwaSwietokrzyskiego
Podziel się:
Oceń:
Młodzież z regionu spotkała się z przewodniczącym Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Arkadiuszem Bąkiem na pierwszym spotkaniu konsultacyjnym dotyczącym Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Przedstawiciele młodzieży z terenu województwa świętokrzyskiego spotkali się  9 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim aby wspólnie z zarządem województwa wypracować regulamin Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. 

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu

W spotkaniu z młodzieżą uczestniczyli przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Arkadiusz Bąk, dyrektor Kancelarii Sejmiku Marta Solińska - Pela oraz Rzecznik Młodzieży przy Marszałku Województwa Świętokrzyskiego, Barbara Zamożniewicz.

Pierwszy raz spotykamy się z młodzieżą w tak formalnej sprawie jak regulamin Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Bardzo dziękuję że zgłosiliście akces do tych prac. Przeczytałem wasze zgłoszenia i jestem podbudowany ich treścią. Naszym celem jest stworzenie ciała, które w sposób poważny zajmie się tym, czego wam, młodzieży potrzeba w naszym województwie. Na was, na tej grupie inicjatywnej, spoczywa spora odpowiedzialność aby to zadziałało i sejmik młodzieżowy ruszył. Cieszę się, że macie ogromną motywację do działania. Taki sejmik to doskonała kuźnia kadr i nowych radnych

 - mówił, rozpoczynając spotkanie, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Arkadiusz Bąk.Głównym tematem spotkania było wypracowanie regulaminu działania Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Harmonogram prac przygotowawczych do uruchomienia Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego przedstawiła Barbara Zamożniewicz, Rzecznik Młodzieży przy Marszałku Województwa Świętokrzyskiego.

Zarząd Województwa zajmie się dyskusją nad Regulaminem podczas posiedzenia 18 kwietnia. 25 maja zorganizowany ma zostać warsztat dla radnych Młodzieżowego Sejmiku, który ma przygotować nowych radnych do zadań. Inauguracja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego na uroczystej gali z okazji Jubileuszu 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego z wystąpieniem oraz ślubowaniem młodzieżowych radnych

- mówiła Barbara Zamożniewicz.

Uczestnicy spotkania podzielili się na zespoły robocze, które pracowały nad konkretnymi punktami regulaminu młodzieżowego sejmiku.

Lokalna.TV Ostrowiec | Twoje źródło informacji

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe