WESOŁYCH ŚWIĄT
WESOŁYCH ŚWIĄT
WESOŁYCH ŚWIĄT

Zmarł Mieczysław Marek Iżak

  • 9.04.2018, 22:42 (aktualizacja 10.04.2018 22:49)
  • Lokalna.TV Ostrowiec Świętokrzyski www.lokalnatelewizja.pl
Zmarł Mieczysław Marek Iżak
Podziel się:
Oceń:
Msza święta żałobna będzie odprawiona w czwartek 12 kwietnia o 13.00 w kościele św. Kazimierza Królewicza w osiedlu Pułanki. Uroczystości pogrzebowe odbędą się na Cmentarzu Komunalnym przy ulicy Długiej.

W nocy z 8 na 9 kwietnia zmarł ostrowiecki artysta, twórca tkaniny artystycznej Mieczysław Marek Iżak. Absolwent Studium Dekoracyjnego w Warszawie w 1986 roku otrzymał nadany mu przez Ministerstwo Kultury i Sztuki tytuł artysty plastyka w dziedzinie tkaniny artystycznej -sztuka użytkowa. Od 1976 do 1984 roku prowadził zajęcia w Zakładowym Domu Kultury Huty Ostrowiec im. Marcelego Nowotki, zaś od chwili powstania Miejskiego Centrum Kultury przez 31 lat do 2015 roku prowadził Sekcję Tkaniny Artystycznej MCK, która każdego roku oprócz spotkań w pracowni regularnie uczestniczyła w zajęciach plenerowych oraz wyjazdowych.

Mieczysław Marek Iżak był współzałożycielem, wiceprezesem oraz przez krótki czas prezesem ostrowieckiej, multidyscyplinarnej artystycznej Grupy 10. Gobeliny M. M. Iżaka brały udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i poza nim (m.in. w 2004 roku były prezentowane w Brukseli), artysta był wielokrotnie nagradzany za swoje twórcze dokonania.

 

 

Lokalna.TV Ostrowiec Świętokrzyski www.lokalnatelewizja.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe