×

OSTROWIEC: Debata funkcjonariuszy z młodzieżą

  • 10.04.2018, 10:24 (aktualizacja 10.04.2018 15:57)
  • Judyta Szczerbińska
OSTROWIEC: Debata funkcjonariuszy z młodzieżą
Podziel się:
Oceń:
We wtorek 10 kwietnia, w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się debata społeczna pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Na spotkaniu rozmawiano z młodzieżą o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się jak wygląda służba mundurowych oraz wysłuchać wskazówek na temat wstąpienia w szeregi policji.

Debatę rozpoczął Pierwszy Zastępca Komendanta mł. insp. Krzysztof Panaszewski, który przywitał uczestników i omówił wstępnie temat i cele debaty. W dalszej części asp.szt. Anna Wasilewska z Zespołu Profilaktyki Społecznej przybliżyła zagadnienia związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem. Szczegółowo opowiedziała o zasadach działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda, podkreślając jakie korzyści przynosi korzystanie z tych narzędzi. Kolejnym etapem debaty było wystąpienie podkom. Mariusza Szajowskiego z Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Funkcjonariusz  rozmawiał z uczniami z Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim, którzy uczestniczyli w dzisiejszym spotkaniu, na temat zasad przyjęcia do służby w policji. Młodzi ludzie, stojący obecnie przed wyborem swojej dalszej drogi zawodowej mogli się dowiedzieć jakie są oczekiwania względem kandydatów do służby oraz jak wygląda cały proces rekrutacji. Spotkanie podsumował mł. insp. Krzysztof Panaszewski zachęcając do wyboru dalszej drogi zawodowej w policyjnym mundurze. 

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
Judyta Szczerbińska

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe