#lokalniejestfajnie
#lokalniejestfajnie
#lokalniejestfajnie

Co z batalionem WOT w Ostrowcu Świętokrzyskim?

  • 10.04.2018, 14:26 (aktualizacja 10.04.2018 16:14)
  • Karolina Kamińska-Nowak
co_z_wot_w_ostrowcu_news.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:

Prace nad formowaniem w Polsce Wojsk Obrony Terytorialnej idą pełną parą.  Wśród decyzji, które już zapadły, pewne jest, że w województwie świętokrzyskim powstanie X Świętokrzyska Brygada. Dowództwo brygady mieścić będzie się w Kielcach - jako stolicy województwa.
Tam też, niebawem dla przedstawicieli samorządów zorganizowane zostanie  spotkanie, na którym pojawi się więcej szczegółowych informacji odnośnie Świętokrzyskiej Brygady.

Oprócz X Świętokrzyskiej Brygady w Kielcach powstanie też batalion piechoty wojsk obrony terytorialnej. Takich batalionów w województwie jak mówi senator Jarosław Rusiecki może powstać kilka. Ze wstępnych ustaleń jeden z nich miał mieć swoją siedzibę w Ostrowcu Świętokrzyskim w budynku dawnego Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego przy ulicy Hedy Szarego. Budynek został już wyceniony, jednak teraz ma sporą konkurencję. 


Na ostatniej sesji rady powiatu starachowickiego, radni podjęli uchwałę o charakterze intencyjnym na mocy, której wyrazili zgodę na nieodpłatne przekazanie budynku, w którym kiedyś mieściło się starostwo. 

Starosta ostrowiecki Zbigniew Duda podkreśla, że w grę wchodzą różne propozycje dotyczące przekazania budynku wojsku.

Ostateczne decyzje co do utworzenia batalionów piechoty wojsk obrony terytorialnej zapadną pod koniec br.
 

Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe