40 milionów na projekty w Hucie Celsa Ostrowiec

  • 11.04.2018, 16:29 (aktualizacja 14.04.2018 10:54)
  • Anna Głąb
40 milionów na projekty w Hucie Celsa Ostrowiec
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Obecnie w Hucie Celsa Ostrowiec prowadzonych jest 12 różnych projektów, które mają na celu unowocześnić produkcję. Huta jest największym zakładem przemysłowym w województwie świętokrzyskim. Zatrudnia około 1600 osób.

Ponad 40 milionów złotych z projektu badawczo-rozwojowego INNOSTAL trafi do Huty Celsa Ostrowiec. Pieniądze pochodzą z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Dyrektor techniczny Huty Celsa Ostrowiec Robert Martynowski informuje, że innowacje obejmą trzy projekty z zakładu wyrobów kutych oraz zakładu wyrobów walcowanych.
Jedną z wprowadzonych innowacji będzie sposób monitoringu procesu hartowania odkuwek wielkogabarytowych. Kamery umieszczone w wannach będą on-line wysyłane do techników. Pozwoli to nie tylko na podniesienie jakości produktu, ale także poprawę bezpieczeństwa. Jedna taka odkuwka waży od kilkunastu do kilkudziesięciu ton. Żle dobrana temperatura hartownia może spowodować nawet jej rozerwanie. Z innowacji w Hucie będą mogli skorzystać także odbiorcy indywiduwalni. W ramach jednego z wdrażanych projektów powstaną pręty i kręgi żebrowane używane np. do zbrojenia budynków.
Celem wprowadzenia projektów jest podnoszenie innowacyjności Huty. Dzięki takim działaniom produkty będą nie tylko lepszej jakości, ale cały zakład zyska nowocześniejszą linię technologiczną.
Corocznie na świecie produkuje się miliard dwieście ton stali, połowę rynku zapewnia produkcja z Chin, stąd potrzeba ciągłego podnoszenia konkurencyjności na rynku.

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
Anna Głąb

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kierowca
kierowca 12.04.2018, 11:21
Tyle produkcji,tyle sukcesów,tyle milionów złotych a drogi dojazdowe do tak doskonałego zakładu są gorsze niż w zacofanych krajach Afryki. Tu jakoś nie ma ochoty na poprawę wizerunku firmy. Wstyd !!

Pozostałe