×

OSTROWIEC: Pożar domu jednorodzinnego

  • 10.04.2018, 10:30 (aktualizacja 10.04.2018 13:06)
  • Judyta Szczerbińska
OSTROWIEC: Pożar domu jednorodzinnego
Podziel się:
Oceń:
W poniedziałek 9 marca w godzinach popołudniowych Straż Pożarna w Ostrowcu Świętokrzyskim otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego przy ul. Tomaszów. Wszyscy mieszkańcy domu bezpiecznie ewakuowali się z płonącego budynku. W zdarzeniu brało udział 15 strażaków i 4 samochody ratowniczo-gaśnicze. Akcja gaśnicza trwała 3 godziny.

Strażacy, po dojeździe na miejsce akcji stwierdzili, że pali się dach budynku mieszkalnego oraz przylegająca przybudówka wypełniona drewnem. Zagrożony był również sąsiedni niezamieszkały drewniany budynek oddzielony murowaną ścianą szczytową. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu wody na palące się obiekty. Ponadto z  budynku wyniesiono na zewnątrz butle gazową 11kg. Następnie prowadzono działania rozbiórkowe nadpalonych elementów konstrukcji z jednoczesnym przelewaniem wodą. 

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu

Z uwagi na duże zniszczenia budynku użytkowanego przez 6 osobową rodzinę, o zdarzeniu poinformowano Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego oraz Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

 

 

Judyta Szczerbińska

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe