×

Rządowe wsparcie dla OSP

  • 9.04.2018, 13:53 (aktualizacja 09.04.2018 22:34)
  • Bartek Gębusia
osp_news.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Ochotnicze Straże Pożarne otrzymają wsparcie finansowe z Funduszu Sprawiedliwości. Ochotnicze Straże Pożarne wymagają wielkiego wsparcia. Stanowią one równorzędne płuco systemu ratowniczego w Polsce.

Straż pożarna to obecnie najbardziej wielofunkcyjna służba w kraju. Jedynie 25 procent jej działalności stanowi gaszenie pożarów. Zdecydowana większość aktywności to reakcje na inne groźne zdarzenia: wypadki komunikacyjne, klęski żywiołowe czy zagrożenia ekologiczne.  Strażacy zostaną wyposażeni ze środków Funduszu Sprawiedliwości w profesjonalne zestawy medyczne i defibrylatory. To realna pomoc m.in. dla ofiar wypadków drogowych, strażacy ochotnicy często jako pierwsi niosą im pomoc. Na wsparcie sprzętowe ochotniczych straży pożarnych w powiecie ostrowieckim przeznaczone zostanie blisko 280 tysięcy złotychDo jednostek w województwie świętokrzyskim trafi w sumie ponad 5,5 mln złotych. Fundusz Sprawiedliwości, działa od września 2017 r. Fundusz rozporządza pieniędzmi zasądzanymi od sprawców przestępstw. Zmiany ustawowe pozwoliły na poszerzenie katalogu organizacji, które będą mogły pomagać poszkodowanym. Tak, aby rzeczywista pomoc dotarła do jak największej grupy potrzebujących. W ten sposób środki pozyskane od sprawców przestępstw służą pokrzywdzonym i ratują życie.
 

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe