×

Święto Stanisława Staszica - Patrona LO nr I

  • 9.04.2018, 12:24 (aktualizacja 10.04.2018 22:35)
  • Judyta Szczerbińska
Święto Stanisława Staszica - Patrona LO nr I
Podziel się:
Oceń:
W piątek 6 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym nr I im. Stanisława Staszica odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Patrona Szkoły. Celem akademii było przybliżenie uczniom szkoły sylwetki jej patrona, Stanisława Staszica. Podano  najważniejsze daty i fakty z jego życia oraz zacytowano fragmenty ze stworzonych przez niego dzieł literackich. Szczególną uwagę zwrócono na myśl pedagogiczną oraz patriotyczną postawę pisarza, mającego w swym dorobku ogromne zasługi dla regionu i państwa.  Na koniec przedstawiono zarys dziejów szkoły, która jest najstarszą placówką oświatową wśród liceów ostrowieckich. 

Wydarzenia miały charakter artystyczny. Uczennice klas  pierwszych i drugich o profilu humanistycznym: Julia Olejnik, Julia Żelazna, Andżelika Turek, Agata Stępień, Kinga Nowak, Weronika Kwiatkowska, Monika Surowiec, Agata Ogłaza i Julia Świercz, przedstawiły życiorys patrona szkoły, historię szkoły oraz wyrecytowały wiersze o tematyce dotyczącej szkolnictwa. Wiktor Filipowski wcielił się w prowadzącego znanego programu "Milionerzy", wprowadzając tym samym element humorystyczny do akademii. Uzdolnione wokalnie uczennice: Aleksandra Pawlik, Viktoria Pongowska oraz Wiktoria Kwiecińska zaśpiewały piosenki na melodie znanych utworów muzycznych, z tekstami mówiącymi o roli szkoły w życiu młodzieży. Obdarzone talentem muzycznym uczennice: Aleksandra Sienniak (skrzypce) i Agata Stępień (pianino) wykonały wspólnie utwór "Perfect".

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu

Program artystyczny przygotowany przez następujących nauczycieli: Elizę Firmanty, Dorotę Mączkę i Monikę Żardecką.
Na zakończenie akademii głos zabrał dyrektor Dariusz Kaszuba, który zwrócił się do uczniów klas młodszych z prośbą o to, aby pamiętali o wybitnym patronie swojej szkoły i doceniali jego wieloletni dorobek.
 

 

R E K L A M A

Judyta Szczerbińska

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe