×

VIII Edycja Konkursu Języka Angielskiego w LO nr I

  • 4.04.2018, 13:13 (aktualizacja 10.04.2018 22:36)
  • Judyta Szczerbińska
VIII Edycja Konkursu Języka Angielskiego w LO nr I
Podziel się:
Oceń:
W marcu, w Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się VIII Edycja Ostrowieckiego Konkursu Języka Angielskiego „LISTEN AND UNDERSTAND”, dla uczniów szkół gimnazjalnych powiatu ostrowieckiego. Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Ostrowiecki Zbigniew Duda. Opiekę merytoryczną i organizacyjną na konkursem sprawowały anglistki Dorota Waliszczak i Wiesława Grudzień.

Konkurs z roku na rok zdobywa coraz większą popularność, tym samym wpisując się w tradycję liceum. W tym roku w teście językowym udział wzięło 56 uczniów z gimnazjów ostrowieckich: Publicznego Gimnazjum nr 1, Publicznego Gimnazjum nr 3, Publicznego Gimnazjum nr 4, Szkoły z Pasją im. Elżbiety Sołtys, Niepublicznego Gimnazjum im. Stanisława Konarskiego oraz z  Kunowa, Bodzechowa, Bałtowa, Sadowia i Szewny.

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu

Różnorodność ćwiczeń, zaproponowanych przez organizatorów, była dla uczniów sprawdzianem umiejętności rozumienia tekstu słuchanego, jak również doskonałym treningiem przed zbliżającym się egzaminem gizmnazjalnym z języka angielskiego. Do II etapu konkursu, który miał miejsce 27 marca zakwalifikowało się 17 uczestników, którzy w I etapie uzyskali najwyższe noty, a wśród nich znaleźli się reprezentanci szkół ostrowieckich, jak również Kunowa, Szewny i Bałtowa.

Laureatami VIII edycji Konkursu LISTEN AND UNDERSTAND zostali:

I miejsce - Katarzyna Gruszka - PG 1 w Ostrowcu Św.
II miejsce ex aequo – Weronika Koperska, Kamil Stawiński - PG 1 w Ostrowcu Św.

Wyróżnienia otrzymali:

Natalia Lewicka - PG 4 w Ostrowcu Św. ,Dominik Jasiński - PG Szewna, Kajetan Grudniewski - Niepubliczne Gimnazjum im. S. Konarskiego, Paweł Sobieraj - PG 4 w Ostrowcu Św., Paweł Świercz - PSP w Kunowie

Oczekując na wyniki konkursu, gimnazjaliści mieli okazję wziąć udział w dodatkowych zajęciach w ramach oferty językowej szkoły. Te atrakcyjne i przeprowadzone w niekonwencjonalny sposób zajęcia z pewnoscią rozbudziły wśród młodzieży zainteresowanie językami obcymi i dostarczyły pozytywnych wrażeń.

Dyrektor Liceum im. Stanisława Staszica Dariusz Kaszuba uroczyście wręczył dyplomy oraz nagrody rzeczowe Laureatom i osobom wyróżnionym w konkursie, gratulując znakomitej znajomości języka angielskiego i podkreślając znaczenie, jakie ma posługiwanie się językami obcymi we współczesnym świecie. Nagrody ufundowane zostały przez starostwo powiatowe oraz wydawnictwo Pearson, natomiast każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy gadżet z logo szkoły oraz płytę CD z utworami w wykonaniu uczniów, obecnie już absolwentów liceum.

 

R  E  K  L  A  M  A

Judyta Szczerbińska

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe