×

Inauguracja BBL: Będą biegi na 1 i 5 „gutwinów”

  • 29.03.2018, 23:01
  • Agnieszka Cybulska
Inauguracja BBL: Będą biegi na 1 i 5 „gutwinów”
Podziel się:
Oceń:
Bardzo atrakcyjnie zapowiada się inauguracja nowego sezonu „Biegam Bo Lubię” w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na udziale w premierowych zajęciach skorzystać będą mogli wszyscy, zarówno osoby, które chcą rozpocząć przygodę z bieganiem, jak i mniej lub bardziej zaawansowani biegacze.

Pierwsze w nowym sezonie zajęcia w ramach ogólnopolskiej akcji „Biegam Bo Lubię” w Ostrowcu Świętokrzyskiej wykroczą poza znane z minionych lat ramy tradycyjnych spotkań biegaczy w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin. Bez zmian pozostanie w zasadzie tylko rozgrzewka i rozciąganie. Zajęcia te będą swoją formułą łączyć ćwiczenia usprawniające ze sprawdzianami, a na potrzeby ich przeprowadzenia organizator – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji – wprowadza nową miarę odległości, a mianowicie 1 „gutwin”, który będzie równy dokładnie jednemu okrążeniu wokół zbiorników wodnych na Gutwinie (ok. 950 metrów). Odbędą się zatem biegi na dystansie 1 i 5 gutwinów, czyli 1 i 5 okrążeń wokół obu stawów. W obu tych konkurencjach przeprowadzony zostanie automatyczny pomiar czasu, z wykorzystaniem znanego w kraju systemu pomiaru czasu Gepard firmy RFID Solutions. Będzie również konkurencja sprawdzająca zwinność, czyli biegi po kopercie (tu czas zmierzony zostanie ręcznie). Osiągnięte czasy będę o tyle istotne, że pozwolą niejako zmierzyć formę wypracowaną podczas całego sezonu akcji „Biegam Bo Lubię”. Na koniec sezonu odbędzie się bowiem analogiczna impreza, z takimi samymi konkurencjami biegowymi.

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu

 

Całość uzupełnią stoiska partnerów, na których 8 kwietnia będzie można w ramach szeroko rozumianej profilaktyki i utrwalania prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia porozmawiać z lekarzem o ewentualnych przeciwwskazaniach do uprawiania sportu i dowiedzieć się jakie badania należy wykonać przez rozpoczęciem aktywności. Dodatkowo na stoisku PCK będzie można będzie natomiast zasięgnąć informację o tym jak rozpoznać udar i jak udzielić pierwszej pomocy przy udarze. 

 

Przypomnijmy, że zajęcia „Biegam Bo Lubię” w Ostrowcu Świętokrzyskim odbywają się od 8 kwietnia do połowy listopada, w każdy wtorek i czwartek (o godzinie 18.30) oraz w każdą niedzielę (o godzinie 9.30). Udział w zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów jest całkowicie bezpłatny.

 

Organizator – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji serdecznie zaprasza wszystkich – zarówno osoby, które chcą rozpocząć przygodę z bieganiem, jak i osoby już biegające.

Agnieszka Cybulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe