WESOŁYCH ŚWIĄT
WESOŁYCH ŚWIĄT
WESOŁYCH ŚWIĄT

Narodowe Czytanie w SMS-ie

  • 28.03.2018, 14:03 (aktualizacja 10.04.2018 22:38)
  • Bartek Gębusia
Narodowe czytanie w ZSOMS
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Prezentacja utworów polskiej literatury z akcentami historii oraz podkreśleniem trudnego czasu dla naszego kraju zdecydowanie bardziej trafia do uczniów. To nietypowa lekcja historii, języka polskiego jak i wiedzy o społeczeństwie.

Siódma edycja Narodowego Czytania, tegoroczna odsłona ma miejsce w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd wyjątkowa formuła wydarzenia. W akcję włączyli się uczniowie, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.  Oprócz "Przedwiośnia", czytanego w całym kraju 8 września, organizatorzy zachęcają do lektury Antologii Niepodległości. Tworzą ją 44 wybrane teksty z różnych epok, od najdawniejszych po współczesne, składające się na obraz naszej literatury narodowej. To nietypowa lekcja historii, języka polskiego jak i wiedzy o społeczeństwie.
Było to jedno z wielu wydarzeń, które wpisało się w kalendarz obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W Ostrowcu Świętokrzyskim, Narodowe Czytanie odbyło się pod patronatem Starosty Ostrowieckiego Zbigniewa Dudy.   

 

 

R E K L A M A


  

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe