×

Ostrowieckie Dni Kultury Francuskiej „BLE BLĄ RÓŻ”

  • 22.03.2018, 13:56 (aktualizacja 22.03.2018 15:53)
  • Bartek Gębusia
Rztrzygnięto konkurs
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Marzec jest miesiącem frankofonii i w tym czasie na całym świecie promuje się kulturę francuską. W Ostrowcu Świętokrzyskim za sprawą II Ostrowieckich Dni Kultury Francuskiej „BLE BLĄ RÓŻ”. Podczas dnia "Blą" czyli białego został rozstrzygnięty konkurs dla plastyczny dla młodzieży pt. „Korespondencja sztuk”.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Julia Wypchło uczennica Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim, dla której kultura francuska to nowe, ciekawe doświadczenie. Drugie miejsce zajęła Karolina Kaczmarczyk ze Szkoły Podstawowej w Bodzechowie. Na podium znalazła się również Karolina Jasińska, którą poezja i twórczość francuskich artystów zainspirowała do wzięcia udziału w konkursie.  Organizatorzy podkreślają, że  poziom prac plastycznych był na bardzo wysokim poziomie. 

Na półmetku  II Ostrowieckich Dni Kultury Francuskiej „BLE BLĄ RÓŻ” czeka jeszcze wiele atrakcji.  
22 marca o godzinie 18.00 w Centrum Aktywności Obywatelskiej (ul. Sienkiewicza 70/18) odbędzie się  projekcja filmu „Wakacje pana Hulot” w  reżyserii Jacques’a Tati z 1953 roku.
Ostatniego dnia Ostrowieckich Dni Kultury Francuskiej o godzinie 18.00 w Centrum Aktywności Obywatelskiej odbędzie się spotkanie ze sztuką francuską. Wykład zatytułowany „Szkatułkowe ekspozycje sztuki. od Marcela Duchampa do grupy Strupek” wygłosi Zofia Małysa. 

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu

Wstęp na wszystkie  wydarzenia II Ostrowieckich Dni Kultury Francuskiej „BLE BLĄ RÓŻ” jest bezpłatny.

 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe