×

W pierwszy dzień wiosny leśnicy rozpoczynają nasadzenia

  • 21.03.2018, 14:21 (aktualizacja 22.03.2018 10:27)
  • Anna Głąb
Nasadzenia
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
W Kałkowie odbyła się doroczna narada zalesieniowo-odnowieniowa, w ten sposób rozpoczął się sezon nasadzeń w lasach państwowych.

Kilka milionów nowych sadzonek na tysiącu hektarów lasu pojawi się w tym roku na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, obejmuje ona 23 nadleśnictwa. Wśród nich również Ostrowiec.  Tu nasadzenia obejmą 200 hektarów. Cały teren obejmujący lasy ostrowieckie to ponad 17,5 tysiąca hektarów.
Nasadzenia prowadzone są z wykorzystaniem sadzonek pochodzących z własnej szkółki. Znajduje się ona na terenie Leśnictwa Bałtów, na powierzchni 10 hektarów uprawiane są gatunki charakterystyczne dla naszego regionu, głównie sosna, dąb i buk. W szkółce prowadzone są  także gatunki domieszkowe, takie jak jarzęby, kaliny, trzemieliny. Po Świętach Wielkanocnych rozpocznie się okres wysadzania drzewek do lasu. Później teren jest przygotowywany na nowe nasadzenia. 
Pierwszy dzień wiosny rozpoczyna sezon nasadzeń w Lasach Państwowych. Leśnicy obecny na dzisiejszym spotkaniu w Kałkowie otrzymali także poświęcone podczas mszy sadzonki sosny, dębu i buka. 

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
Anna Głąb

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe