#lokalniejestfajnie
#lokalniejestfajnie
#lokalniejestfajnie

Nie bójcie się uchodźców. Spotkanie z Aliną Czyżewską

  • 21.03.2018, 13:28 (aktualizacja 22.03.2018 10:30)
  • Redakcja Lokalna.TV
Nie bójcie się uchodźców. Spotkanie z Aliną Czyżewską
Podziel się:
Oceń:

Dom Spokojnej Książki zaprasza na spotkanie z Aliną Czyżewską.

Na temat uchodźców każdy ma swoje zdanie, ale mało kto miał okazję ich poznać.
Alina Czyżewska jest aktorką Teatru Miejskiego w Gliwicach. Przez wiele lat związana z teatrem alternatywnym, wielokrotnie nagradzana, autorka i koordynatorka programów społeczno-artystycznych dla osób niepełnosprawnych z Domów Pomocy Społecznej, dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, warsztatów międzynarodowych.

Głośno o Alinie Czyżewskiej zrobiło się niedawno, w związku z jej pozasceniczną aktywnością. Na przełomie lipca i sierpnia 2017 r. jako wolontariuszka spędziła trzy tygodnie w obozie dla uchodźców na Lesbos. Poznała uchodźców, pracowała z nimi, rozmawiała. Na nasze zaproszenie opowie o swoich doświadczeniach spotkania z uchodźcami, podzieli się obserwacjami, refleksjami. Spotkanie będzie także okazją do dyskusji na temat postaw polskiego społeczeństwa wobec uchodźców, wyobrażeń i stereotypów, umiejętności konfrontacji mitów z realiami. Cześć spotkania będzie przeznaczona na pytania ze strony publiczności. 

Spotkanie odbędzie się 26 marca o godz. 18.00 w Domu Spokojnej Książki (Rżuchów 90).

Redakcja Lokalna.TV

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe