CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

"Samochodówka" dla gimnazjalistów

  • 16.03.2018, 12:25 (aktualizacja 16.03.2018 20:07)
  • Bartek Gębusia
ckziu_news.mp4
Podziel się:
Oceń:
21 marca 2018 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbędą się dni otwarte dla gimnazjalistów .

Tegorocznych absolwentów gimnazjów czeka nie lada wyzwanie. Mianowice wybór szkoły średniej i kierunku, w którym będą się kształcić. Pomóc w podjęciu decyzji mają im dni otwarte szkół ponadgimnazjalnych. Już niebawem zaprezentuje się Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego popularna "Samochodówka. 
Na terenie całej szkoły odbędą się liczne atrakcje dla potencjalnych uczniów szkoły. Zaplanowane zostały pokazy samochodów, motocykli, uczestnicy będą mogli poznać tajniki prowadzenia i naprawy pojazdów. W ramowym planie wydarzenia można znaleźć również pokaz fryzjerstwa i wizażu.

 

Zarówno dla dziewczyn jak i dla chłopców szkoła bardzo się rozwija. Mamy nasze oczywiście tradycyjne kierunki związane z motoryzacją, samochodami jak  na przykład  technik pojazdów samochodowych  czy elektromechanik oraz pewne nowości jakie chcemy wprowadzić w przyszłym roku takie jak operator obrabiarek skrawających, to jest jedna nasza nowość, druga jest to elektryk

 - mówi Marcin Sitarz ,dyrektor CKZiU w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Kierunki nauczania oferowane przez placówkę wychodzą na przeciw oczekiwaniom uczniów i lokalnego rynku pracy. 

"Szkoła otwiera się na lokalnych przedsiębiorców, na rynek lokalny tu też współpraca z Hutą Celsa Ostrowiec. Największym pracodawcą, największym przedsiębiorstwem w regionie czy też nowość. Będziemy chcieli nawiązać współpracę z firmą RK Niedziałek w dziedzinie obsługi samochodów. Wpisujemy się tym wszystkim w dualne nauczanie, które wielkimi krokami wchodzi w reformę oświaty w szkołach zawodowych "

 

-  dodaje Marcin Sitarz.

Oferta szkoły z długoletnią tradycją jest imponująca. Z murów "Samochodówki" wyszło wielu specjalistów w swoich dziedzinach odnoszących sukcesy. 
 

Bartek Gębusia
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe