ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Lipnik: Prelekcje na temat narkotyków i dopalaczy

  • 14.03.2018, 12:43
  • Judyta Szczerbińska
Lipnik: Prelekcje na temat narkotyków i dopalaczy
Podziel się:
Oceń:
Spotkania z młodymi mieszkańcami powiatu opatowskiego na stałe wpisały się w działania profilaktyczne policji. Wczoraj z uczniami Szkoły Podatkowej w Lipniku spotkała się dzielnicowa sierż. szt. Katarzyna Czesna -Wójcik.

We wtorek 13 marca w Lipniku  odbyło się spotkanie policji z uczniami Szkoły Podatkowej, podczas którego omawiano zagadnienia odpowiedzialności prawnej nieletnich. Uczniowie zostali zapoznani z kodeksowym rozumieniem takich pojęć, jak nieletni, czyn karalny czy też demoralizacja. Młodzież dowiedziała się jakie są konsekwencje prawne popełnienia czynu karalnego oraz jakimi środkami wychowawczymi i poprawczymi dysponuje Sąd Rodzinny. W następnej części prelekcji poruszono temat narkotyków i dopalaczy. Policjantka omówiła podział oraz rodzaje substancji psychoaktywnych ze względu na ich oddziaływanie na ośrodkowy układ nerwowy i ludzki organizm, a także wskazała skutki zdrowotne, wynikające z zażywania substancji psychotropowych. Na koniec spotkania omówione zostały konsekwencje prawne wynikające z kontaktu z narkotykami, w tym wymiar kar za posiadanie, udostępnianie czy też handel substancjami niedozwolonymi.

Biała Sobota w Rodzinie
Biała Sobota w Rodzinie
Biała Sobota w Rodzinie
Judyta Szczerbińska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe