×

Czy warto mieć w domu agregat prądotwórczy?

  • 22.02.2018, 15:43 (aktualizacja 09.03.2018 10:00)
  • Lokalna.TV | Telewizja - Internet - Facebook
Czy warto mieć w domu agregat prądotwórczy?
Podziel się:
Oceń:

Chociaż wciąż występują w Polsce domy, które nie posiadają podłączenia do sieci energetycznej, raczej nie potrafimy sobie wyobrazić, że moglibyśmy w nim mieszkać każdego dnia. Nasze życie, w szczególności to domowe jest w dużej mierze zależne od prądu, o czym na co dzień zazwyczaj nie myślimy. Aż do chwili, gdy spotka nas przerwa w dostawie.

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu

 

Kiedy zacząć się tym martwić?

Gdy w naszej okolicy tego rodzaju przerwy w zasilaniu domu w energię elektryczną występują rzadko, przykładowo raz na miesiąc, a przy tym nie są one dłuższe niż kilka godzin, to nie musimy się tym szczególnie martwić. Lodówka i zamrażarka nie odniosą z tego powodu żadnych szkód, gdy tylko nie będziemy za często ich otwierać. Nam też może wyjść na dobre chwilowy brak telewizora. Natomiast laptopy i telefony przez jakiś czas poradzą sobie na baterii. Sytuacja zaczyna być zupełnie inna, gdy przerwy w dostawie prądu są długie i częste. Bywa, że trwają nawet przez parę dni. Wtedy dobrze jest pomyśleć o zaopatrzeniu naszego domu w generatory prądotwórcze Kruzer. Wtedy będziemy mieć pewność, że nie zostaniemy odcięci od prądu i cywilizacji.

 

Zasilanie awaryjne

Prąd, który jest dostarczany przez generator prądotwórczy, zazwyczaj jest bardziej kosztowny, niż ten z sieci. Z tego względu powinieneś się bardzo dobrze zastanowić, które z domowych sprzętów należy podłączyć do zasilania awaryjnego. Na pewno będzie to instalacja grzewcza, ponieważ większość nowoczesnych kotłów, nie tylko tych zasilanych na gaz lub olej, ale również na paliwa stałe-nie funkcjonuje bez prądu. Tym bardziej nie robią tego pompy ciepła. Co więcej, bez pomp obiegowych ciepło z nich nie ogrzeje nam domu oraz wody do mycia. Gdy mamy w domu wentylację mechaniczną, to warto jest ją również podłączyć do awaryjnego prądu. Dobrze jest również podłączyć do generatora oświetlenie domu, gdy będziemy z niego w tym czasie korzystać rozsądnie, jak też lodówkę, zamrażarkę i instalację alarmową, która zapewni nam ochronę przed intruzami. Oczywiście, w każdym domu jednorodzinnym ta lista będzie wyglądała trochę inaczej, ale z pewnością nie ma sensu podłączać do agregatu prądotwórczego świątecznej dekoracji domu albo oświetlenia w ogrodzie. Chyba, że ktoś nie wyobraża sobie bez niego życia.

 

Lepszy będzie generator jedno- czy trójfazowy?

Wszystko jest zależne od tego, które odbiorniki prądu mają być podłączone do generatorów prądotwórczych Kruzer. Większość z nich wymaga prądu jednofazowego, lecz gdy posiadamy wodę z hydroforu trójfazowego, to będziemy potrzebowali agregatu trójfazowego, który zazwyczaj jest oczywiście znacznie droższy, również w eksploatacji od jednofazowego. Sprawdź agregaty prądotwórcze w firmie specnarzedzia.pl i wybierz coś dla siebie.

 

Lepsza benzyna czy olej napędowy?

Tak samo jak samochody, również generatory prądotwórcze Kruzer mogą być zasilane na benzynę albo na olej napędowy. Zarówno w odniesieniu do jednych jak i do drugich można mieć pewne zastrzeżenia. Oczywiście mają one również swoje niepowtarzalne zalety. Generatory z silnikiem diesla są droższe. Natomiast prąd z nich pochodzący jest tańszy. Lepiej niż benzynowe współpracują z prądnicą.

Lokalna.TV | Telewizja - Internet - Facebook

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
posiadacz
posiadacz 22.02.2018, 16:32
warto

Pozostałe