Niepełnosprawni narciarze rywalizowali w Bałtowie

  • 22.02.2018, 15:44 (aktualizacja 22.02.2018 16:47)
  • Karolina Kamińska-Nowak
Niepełnosprawni narciarze rywalizowali w Bałtowie
Podziel się:
Oceń:

Śnieg i lekki mróz przywitały zawodników ze świętokrzyskiego w na stoku w Bałtowie. Stowarzyszenie Olimpiad Specjalnych, działające przy Warsztatach Terapii Zajęciowej Szansa w Ostrowcu Świętokrzyskim, zorganizowało Świętokrzyski Mityng Narciarstwa Zjazdowego OS - Bałtów 2018. 25 zawodników z sześciu klubów rywalizowało w slalomie gigancie. Szeroki był też zakres wiekowy najmłodszy zawodnik miał 13 lat, najstarszy zbliża się do pięćdziesiątki.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

Warsztaty Terapii Zajęciowej Szansa istnieją od 18 lat, a dziś Klub Olimpiad Specjalnych świętował dziesięciolecie powstania. Na stoku reprezentowało go pięciu zawodników. Zajęcia z narciarstwa są jedną z dyscyplin uprawianych w Szansie. Remigiusz Woźniak, jeden z organizatorów podkreślał, że organizacja zawodów była możliwa dzięki współpracy z właścicielami stoku w Bałtowie. Dotychczas niepełnosprawni sportowcy trenowali na innych stokach, np. w Kielcach.

Słowa przysięgi olimpiad specjalnych „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku" odczytał Paweł Kwiecień, sportowiec roku Olimpiad Specjalnych wybrany podczas III ostrowieckiej gali sportu. Flagę Olimpiad Specjalnych wciągnął na maszt Paweł Menducki z WTZ Szansa. Zawodnicy, którzy brali udział w zawodach przyznawali, że narciarstwo sprawia im ogromną przyjemność. Zaznaczali też, że marzą o zwycięstwie. Ernest Jasik ze Skarżyska podkreślał jednak, że zdaje sobie sprawę z poziomu rywali. W zawodach narciarskich brał udział po raz kolejny. Stok w Bałtowie ocenia bardzo dobrze.

Zawodnikom towarzyszyli opiekunowie i rodzice. Jednym z nich był Jarosław Łysek. Do Bałtowa przyjechał z córką Kasią. Podkreślał, że zawody tego typu jak mityng narciarski, są nie tylko formą rywalizacji sportowej, ale także elementem rehabilitacji. Szczególnego znaczenia nabierają zmagania nabierają w kontekście trwającej właśnie Olimpiady. Jarosław Łysek, który jest zastępcą dyrektora Kieleckiego Centrum Kultury, przekazał także uczestnikom 20 biletów na dowolnie wybrane spektakle organizowane w KCK.

W Mityngu Narciarskim Uczestniczyli niepełnosprawni sportowcy z Ostrowca, Kielc, Skarżyska Kamiennej czy Jędrzejowa.

Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe