Ostrowiecki "Promyk" pięknieje

  • 22.02.2018, 11:42 (aktualizacja 03.03.2018, 13:10)
  • Karolina Kamińska-Nowak
Ostrowiecki "Promyk" pięknieje
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W Niepublicznym Specjalnym Przedszkolu Promyk podejmując liczne działania inwestycyjne dyrekcja i pracownicy robią wszystko aby pomóc dzieciom usprawnić ich rozwój.

Pracownia terapii sensorycznej, pracownia rehabilitacyjna, pomieszczenie do zajęć ze zwierzętami, wszystkie sale odpowiednio wyposażone i dostosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami.

Z dziećmi pracują specjaliści. Sale do integracji sensorycznej przedszkolaki lubią szczególnie. Tu za pomocą różnorodnych, barwnych, urządzeń pobudzane są zmysły najmłodszych.

Terapia ze zwierzętami to kolejna ważna inicjatywa podejmowana w przedszkolu. Lord - terapeuta, podobnie jak koty, kozy czy konie potrafi wywołać u dzieci wiele pozytywnych emocji.

Dla każdego dziecka tworzony jest indywidualny plan terapeutyczny. Odpowiednie urządzenia  razem z pracą specjalistów przynoszą efekty. Dzieci z każdym miesiącem pobytu w placówce robią wyraźne postępy. Co potwierdza pan Piotr, tata Marysi, która do przedszkola uczęszcza od dwóch lat.

Oferta przedszkola jak podkreśla dyrektor placówki będzie się stale poszerzać, taki jest cel "Promyka", ciągłe doskonalenie zajęć i terapii, wszystko dla jeszcze lepszego rozwoju podopiecznych. 

Przedszkole „Promyk” stworzone jest dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym oraz sprzężonym, jak również dzieci z niepełnosprawnością ruchową. 
 

Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe