Smog to ogromne niebezpieczeństwo. Sprawdź stan powietrza.

  • 20.02.2018, 14:21 (aktualizacja 20.02.2018, 16:52)
  • Karolina Kamińska-Nowak
Smog to ogromne niebezpieczeństwo. Sprawdź stan powietrza.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Nie jest dobrze. Powietrze w Ostrowcu Świętokrzyskim często nie spełnia dopuszczalnych norm. Sytuacje dostrzegają, a przede wszystkim czują mieszkańcy.

Zły stan powietrza potwierdzają dane statystyczne, dostępne w formie raportów, a odczytywane z urządzeń zakupionych i zamontowanych przez Powiat Ostrowiecki. Urządzenia znajdują się w pięciu newralgicznych miejscach w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz w okolicznych gminach. 

Przy występowaniu smogu problemy z układem oddechowym pojawiają się w pierwszej kolejności u dzieci oraz osób starszych.

Jak podkreśla Starosta Ostrowiecki Zbigniew Duda czujniki w mieście zamontowane zostały aby wszyscy mieszkańcy mieli możliwość sprawdzić jakość powietrza i w przypadku jego złego stanu, podjąć konkretne kroki. 

Z aplikacji korzysta coraz to więcej osób, mieszkańcy chwalą ideę.

Według rankingu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Polska znajduje się w niechlubnej czołówce krajów Europy o największym stężeniu szkodliwych substancji w powietrzu.

Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe