Grypa atakuje. W szpitalu obowiązuje zakaz odwiedzin

  • 02.03.2018, 15:23 (aktualizacja 03.03.2018, 13:17)
  • Lokalna.TV Ostrowiec | Twoje źródło informacji
Grypa atakuje
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Złe samopoczucie, bóle mięśni i stawów, gorączka i ból gardła - to charakterystyczne objawy grypy. Często mylone są ze zwykłym przeziębieniem i są zwyczajnie lekceważone. Eksperci alarmują, że z roku na rok zachorowań jest coraz więcej.

Od początku września odnotowaliśmy w Polsce już ponad 2 mln przypadków grypy lub chorób grypopodobnych i niestety prawie 5000 hospitalizacji z tego powodu. W stosunku do analogicznego okresu z roku ubiegłego odnotowaliśmy 10% wzrost liczby zachorowań co jest niepokojącym wskaźnikiem

- informuje prof. dr hab. n. med. Joanna Chorostowska-Wynimko, ekspert Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.

Jak podaje Wójewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kielcach w pierwszym tygodniu lutego w świętokrzyskim odnotowano niemal 9 tysięcy zachorowań, o 2 tysiące więcej niż w roku ubiegłym. Lekarze zalecają, aby o profilaktyce grypy myśleć już po powrocie z wakacji. Szczepienia przeciw grypie można wykonywać od września.

Grypa szaleje także w powiecie ostrowieckim. Z tego powodu od poniedziałku w Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim panuje całkowity zakaz odwiedzin. Jak się okazuje, rodziny pacjentów do zakazu się nie stosują i często, mimo choroby, wchodzą na oddziały tłumacząc, że idą tylko po wyniki do laboratorium lub do punktu krwiodawstwa. Zdarza się, że przychodzą także osoby z nieżytami żołądka, które korzystają ze szpitalnych toalet.

Nieodpowiedzialność odwiedzających może doprowadzić do poważnych zdrowotnych konsekwencji wśród hospitalizowanych pacjentów. Pracownicy szpitala apelują, aby z infekcją nie przychodzić w odwiedziny. Ciężej chorym pacjentom grożą  niebezpieczne powikłania.

 

Lokalna.TV Ostrowiec | Twoje źródło informacji

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe