Pierwsze spotkania przedwyborcze Prawa i Sprawiedliwości w powiecie

  • 14.02.2018, 15:14 (aktualizacja 14.02.2018, 21:06)
  • Lokalna.TV|Twoje źródło informacji
Pierwsze spotkania przedwyborcze Prawa i Sprawiedliwości w powiecie
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Bałtów i Waśniów to pierwsze gminy powiatu ostrowieckiego, które odwiedziła posłanka PiS Anna Krupka w ramach cyklu spotkań „Porozmawiajmy o Świętokrzyskim, porozmawiajmy o samorządzie”.

Parlamentarzystka podczas spotkań wskazywała, że obecna władza w samorządzie województwa nie dba o rozwój województwa. Przypomina, że region jest w ogonie, jeśli chodzi o wydatkowanie unijnych pieniędzy. Świętokrzyskie notuje jeden z najniższych wzrostów PKB w całym kraju. Zdaniem posłanki, zmiana potrzebna jest również w samorządach lokalnych.

O tym, że samorząd województwa nie dba o interes wszystkich samorządów mówił starosta ostrowiecki Zbigniew Duda, który przypomniał, że jeden z najważniejszych projektów dotyczący Krzemionek Opatowskich, który obecnie stara się o wpis na prestiżową listę UNESCO, nie znalazł uznania w urzędzie marszałkowskim i nie otrzymał dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego. Projekt przegrał z domami kultury. Projekt był na tyle dobry, że pozwolił na uzyskanie pieniędzy z ministerstwa. 


Po zebraniu w Bałtowie poseł PiS Andrzej Kryj twierdzi, że widoczne są potrzeby zmian w gminie. Sami mieszkańcy poruszyli temat braku wolności wypowiedzi. Uważają, że nieprzychylnie patrzy się w tej gminie na osoby, które uczestniczą w podobnych spotkaniach.

Przewodnicząca wojewódzkiego zespołu samorządowego PiS mówi, że to dobra okazja, aby opowiedzieć mieszkańcom, co udało się zrobić obecnemu rządowi. Wymienia m.in. uszczelnienie systemu podatku VAT, dzięki czemu w budżecie państwa pojawiło się 20 miliardów złotych, to także program 500 plus czy podniesienie płacy minimalnej oraz minimalnej stawki godzinowej.

Poseł Anna Krupka zapowiada, że w roku wyborczym odwiedzi wszystkie gminy województwa świętokrzyskiego.

Lokalna.TV|Twoje źródło informacji

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
demokrata
demokrata 15.02.2018, 10:05
przysłowie mówi,że "cygan tylko raz przechodzi przez wieś"...
z pewnością już nie zaufam pisowskim słodkim obiecankom wyborczym - zagłosuję na człowieka a nie na partię polityczną która pozjadała wszystkie rozumy i mieni się nieomylną i jedynie słuszną
zdziwiony
zdziwiony 15.02.2018, 16:25
twoja sprawa

Pozostałe