Ceramika na równiku

  • 13.02.2018, 14:47 (aktualizacja 13.02.2018 18:42)
  • Karolina Kamińska-Nowak
Ceramika na równiku
Podziel się:
Oceń:

Tym razem była to podróż po Ekwadorze. W ramach Instytutu Kultur i Języków Obcych Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości zorganizowane zostało kolejne spotkanie z cyklu odkrywania ciekawych miejsc  świata.

Dorota Łasisz oprócz tego, że jest podróżniczą, to zajmuje się również ceramiką. Łączy dwie pasje i dzieli się nimi z innymi. Ekwador oczarował ją z każdej strony. Ludzie, ich zwyczaje, kultura, codzienne życie, tak bardzo inne niż nasze. 

Dorota Łasisz podróżując po Ameryce Południowej czerpie inspiracje do kolejnych swoich prac. Podczas wykładu można było poznać twórczość największych ceramików Ekwadoru.

Prelegentka przedstawiła też różnice pomiędzy ceramiką polską, a ekwadorską. Ta podstawowa dotyczy metod wypalania.

Spotkania kulturoznawcze organizowane są w WSBiP w Ostrowcu Św. od trzech lat. Kolejne mają być związane z Afryką. 

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
widz
widz 13.02.2018, 18:17
Podstawą różnicą są motywy graficzne umieszczane na ceramice a nie sposób wypalania! bo nasza ceramika też była wypalana w piecach na chrust czy drzewo, wtedy kiedy nie było dostępu do energii elektrycznej! a tym co na pierwszy rzut oka różni wszystkie ceramiki są właśnie motywy zdobnicze, po których można poznać skąd pochodzą! i to jest najważniejsze dla użytkownika czy kolekcjonera a nie czym opalany był piec!

Pozostałe