Dotacja dla ostrowieckich podstawówek

  • 12.02.2018, 11:50 (aktualizacja 12.02.2018 16:25)
  • Karolina Kamińska-Nowak
Dotacja dla ostrowieckich podstawówek
Podziel się:
Oceń:

Do Ostrowca Świętokrzyskiego trafiły kolejne unijne dotacje. Tym razem w ramach działania  „Rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej” z Regionalnego Programu Operacyjnego. 

Dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego to 3 miliony złotych, kolejny milion pochodzić będzie z budżetu Gminy Ostrowiec. Procedura wydatkowania łącznej kwoty na rozwój ostrowieckiej infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej już się rozpoczęła. 

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 przebudowane zostaną szatnie, w dwóch innych podstawówkach oblicze zmienią boiska szkolne. 

W wyniku modernizacji powstaną ogrodzone boiska wielofunkcyjne o wymiarach 26x44m i sztucznej nawierzchni, przeznaczone do gry w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę, tenis ziemny, wyposażone w linie, bramki, siatki, słupki, kosze, piłkochwyty.
Ponadto we wszystkich szkołach objętych projektem pracownie szkolne zostaną doposażone w nowoczesne urządzenia. 

W pomoce dydaktyczne oraz narzędzia TIK czyli tablice interaktywne, laptopy, mikroskopy, teleskopy, wizualizery, itp. wyposażonych zostanie 27 pracowni w 8 szkołach podstawowych.
Zakupione pomoce umożliwią prowadzenie atrakcyjnych zajęć dzięki czemu podwyższy się jakość i efektywność edukacji.

Wszystkie zadania mają zostać zrealizowane do końca sierpnia 2018 roku.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać


 

Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe