I Gala Sportu ZSS

  • 9.02.2018, 16:24 (aktualizacja 04.03.2018 08:21)
  • Lokalna.TV Ostrowiec - źródło dobrych informacji
Sportowcy z "Rywala" nagrodzeni podczas I Gali Sportu ZSS
Podziel się:
Oceń:
30 sportowców z Klubu Olimpiad Specjalnych "Rywal" zostało nagrodzonych podczas I Gali Sportu, jaka odbyła się w Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wybrano także najlepszego sportowca i najlepszą sportsmenkę klubu.

Klub sportowy jest dla uczniów miejscem, w którym mogą nie tylko rozwijać swoje talenty, ale także integrować się z osobami pełnosprawnymi. W szkole, która jest miejscem kształcenia dzieci z niepełnosprawnością intelektualną do 24. roku życia, dużą rolę odgrywają trenerzy. To oni wyławiają talenty sportowe i pracują z podopiecznymi przez kilka lat. Później miejscem działalności sportowej są Warsztaty Terapii Zajęciowej. Niepełnosprawni sportowcy są także uwzględniani w miejskiej klasyfikacji. Dwa tygodnie temu podczas III Ostrowieckiej Gali Sportu osobną kategorię stanowili zawodnicy Olimpiad Specjalnych.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

- mówi dyrektor szkoły Magdalena Wykrota-Skóra.

W gali wzięło udział 30 zawodników Klubu O. S. „Rywal” działającego w Zespole Szkół Specjalnych przy ul. Iłżeckiej 33, ich Rodzice, trenerzy i zaproszeni goście. Spośród 30 zawodników Klubu O.S. „Rywal” trenerzy wybrali 8 osób, którzy wzięli udział w plebiscycie na najlepszego zawodnika i najlepszą zawodniczkę roku 2017.

Nominowani zawodnicy, to: Natalia Czuba, Patrycja Łojek, Małgorzata Górczyńska, Grzegorz Dwojak, Piotr Gierada, Krzysztof Wosiek, Marcin Spyra i Tomasz Tekierka. 

Wszyscy uczniowie w szkole, otrzymali karty do głosowania i mieli możliwość  wybrania przez siebie 2 zawodników spośród 8 nominowanych osób. Komisja w  składzie 3 trenerów i uczeń policzyła głosy, wybierając dwójkę zwycięzców. Zawodniczką Roku 2017 została Natalia Czuba, natomiast Zawodnikiem Roku 2017 został Grzegorz Dwojak. 

Klub Olimpiad Specjalnych "Rywal” działa przy szkole specjalnej w Ostrowcu od 2009 roku, a dzisiejsza Gala Sportu, to jeden z punktów Powiatowego Roku Rodziny.

Lokalna.TV Ostrowiec - źródło dobrych informacji

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe