Zarzuty dla wykonawcy odkrytych basenów

  • 7.02.2018, 15:53 (aktualizacja 11.02.2018 09:28)
  • Karolina Kamińska-Nowak
baseny_zarzuty_news.mp4
Podziel się:
Oceń:

Są zarzuty dla wykonawcy budowy odkrytych basenów na Rawszczyźnie w Ostrowcu Świętokrzyskim w związku z brakiem uzyskania stosownych zezwoleń na wykonanie robót budowlanych.

Za wykonywanie prac budowlanych bez stosownych zezwoleń i dokumentów może grozić kara grzywny, kara ograniczenia albo pozbawienia wolności do lat 2.     

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać


Przypomnijmy, budowa otwartych basenów na Rawszczyźnie została wstrzymana z początkiem lipca ubiegłego roku, kiedy to Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego po przeprowadzonej kontroli stwierdził brak wymaganych pozwoleń. Wówczas Inspektor nakazał wstrzymanie robót i skierował sprawę do prokuratury.
Wznowienie prac stało się możliwe z początkiem bieżącego roku, już po uzyskaniu pozwolenia na budowę i poniesieniu tzw. opłaty legalizacyjnej w wysokości 250 tysięcy złotych za rozpoczęcie bez zezwolenia budowy basenów oraz 2.5 tysiąca za rozpoczęcie bez zezwolenia budowy placu zabaw. Koszty te poniósł wykonawca. 
 

Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe