4 edycja Budżetu Obywatelskiego na start!

  • 7.02.2018, 15:52 (aktualizacja 11.02.2018 09:30)
  • Karolina Kamińska-Nowak
budzet_obywatelski_news.mp4
Podziel się:
Oceń:

Będzie łatwiej i szybciej. Tak ma wyglądać nowy system do głosowania w ramach kolejnej, już 4 edycji budżetu obywatelskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać


Aby wziąć w niej udział należy do 9 marca złożyć formularz zgłoszeniowy z podpisami co najmniej 20 osób. Trzeba zaprezentować konkretny pomysł i sposób jego wykonania. Mogą to być propozycje z zakresu inwestycji, remontów czy pomysły dotyczące między innymi kultury, sportu i aktywizacji społecznej.


Po zebraniu wszystkich wniosków i ocenie ich kompletności od 8 maja do 12 czerwca odbędzie się głosowanie. O wyborze danego zadania do realizacji zdecyduje ilość głosów oddanych przez mieszkańców miasta.


W tym roku budżet to nie tylko ułatwiony system do głosowania, ale także wyższa pula środków, która rozszerza zakres zadań możliwych do zgłoszenia. Uruchomionych zostanie  również 12 punktów konsultacyjnych, w których mieszkańcy będą mogli oddawać swoje głosy.


W dotychczasowych trzech edycjach budżetu obywatelskiego wzięło udział ponad 8 tys. mieszkańców. Ta forma współdecydowania o zadaniach realizowanych w mieście rozwija się w dobrym kierunku. Poprzez osobiste głosowanie mieszkańcy decydują o przeznaczeniu środków na różne przedsięwzięcia, które wpływają na jakość życia.


Do tej pory dzięki środkom z budżetu obywatelskiego udało się zrealizować wiele zadań, które dotyczyły między innymi modernizacji i budowy placów zabaw, centrów rekreacji, siłowni zewnętrznych. Środki przeznaczano także na zajęcia taneczne, wystawy i koncerty, spotkania i debaty oraz inne liczne przedsięwzięcia kulturalne.

Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe