Zainaugurowano Rok Rodziny w powiecie ostrowieckim

  • 29.01.2018, 14:14 (aktualizacja 29.01.2018, 21:30)
  • Karolina Kamińska-Nowak
rok_rodziny_news.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Parlamentarzyści, samorządowcy, duchowni i mieszkańcy miasta zainaugurowali Rok Rodziny w powiecie ostrowieckim. Wpisuje się on w obchody stulecia niepodległości i dwustulecie diecezji sandomierskiej. Wydarzenia związane z Rokiem Rodziny będą miały różnorodny charakter i będą przeznaczone dla różnych grup.

"Rodzina. Nasza troska, nasz skarb" pod takim hasłem zainaugurowano Rok Rodziny w Powiecie Ostrowieckim. Pomysłodawcą i gospodarzem uroczystości oraz wszystkich przedsięwzięć zaplanowanych na Rok Rodziny jest Starosta Ostrowiecki Zbigniew Duda, który podkreśla, że rodzina jest najważniejsza w życiu każdego człowieka. To z niej wynosimy wartości, którymi kierujemy się w dorosłym życiu.


Troska o rodzinę znajduje się w centrum działań rządu, przykładem sa programy społeczne takie jak "Rodzina 500 Plus" lub "Mieszkanie Plus".  Mówiła o tym wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek. Zaznaczyła również, że dzięki nim zniknęło skrajne ubóstwo, a rodziny wielodzietne zostały dowartościowane. Jednocześnie los rodziny wymaga ciągłej troski, do tego nawiązuje hasło przewodnie roku.

Ordynariusz sandomierski, biskup Krzysztof Nitkiewicz zaznaczył, że łatwo ulec złudzeniu bezpieczeństwa rodziny, zwłaszcza wówczas, gdy ma wysoki status materialny. Wystarczy jednak choroba czy utrata pracy, a sytuacja diametralnie się zmienia. Dlatego trzeba ciągle dbać o wzajemną troskę. To zadanie stoi także przed Kościołem i samorządami.
Powiatowy Rok Rodziny wpisuje się w obchody stulecia niepodległości, bo w polskich rodzinach przechowane zostały wartości pozwalające odrodzić się po latach niewoli. Senator Jarosław Rusiecki podkreślał wartość niepodległości kraju. Zaznaczył również, że rodzina jest ważna dla całego parlamentu i rządu. 
Dzięki działaniom takim jak zainaugurowany Rok Rodziny podkreślana jest jej wartość. Widać to było podczas gali, oprawę muzyczną zapewniła rodzina Cudzichów, a spotkanie poprowadził Paweł Królikowski, znany aktor, ojciec pięciorga dzieci.
Szczegółowy plan obchodów powiatowego Roku Rodziny przedstawiany będzie na bieżąco.

 

Internauci oglądali również:  Historia o Rodzinie malowana piaskiem

                                   Koncert dla Rodzin od Rodziny Cudzichów

 
 

 

Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gosc
gosc 31.01.2018, 22:50
bardzo dobry pomysł ! Rodzina jest najważniejsza !
Gaczi
Gaczi 30.01.2018, 20:17
Porażające...
gość
gość 30.01.2018, 14:04
a gdzie byli mieszkańcy... tylko w kościele... na party już się nie załapali..
fred
fred 30.01.2018, 08:51
Ważne wydarzenie. Oby wiecej takich
wasedrftgy***i
wasedrftgy***i 30.01.2018, 06:59
Co za hipokryzja......

Pozostałe