3 gminy ze Świętokrzyskiego przystąpiły do programu „Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci”

  • 29.01.2018, 12:46 (aktualizacja 18.02.2018 23:09)
  • Lokalna.TV | Telewizja - Internet - Facebook
3 gminy ze Świętokrzyskiego przystąpiły do programu „Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci”
Podziel się:
Oceń:

24 szkoły i 3 gminy ze Świętokrzyskiego zgłosiły się do kampanii ekologicznej pod nazwą „Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci”, prowadzonej przez Fundację PGNiG im. I. Łukasiewicza. W kolejnym etapie powalczą o atrakcyjne nagrody, a ich końcowy sukces zależy m.in. od stopnia zaangażowania mieszkańców całego regionu. Stawką jest nowoczesne wyposażenie do pracowni przyrodniczych, a także edukacyjne place zabaw.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

Dla wszystkich szkół, które zgłosiły się do programu, Fundacja PGNiG im. I. Łukasiewicza przygotowała tak zwane ANTYSMOGBOXY, czyli specjalne zestawy edukacyjne, zawierające scenariusze lekcji oraz pomysły na doświadczenia i eksperymenty naukowe dla klas I–III. Na ich podstawie do 27 kwietnia nauczyciele przeprowadzą serię pięciu lekcji ekologicznych, poświęconych zanieczyszczeniom powietrza i sposobom na walkę z nimi. Następnie organizatorzy wybiorą autorów najlepszych i najbardziej kreatywnych lekcji z trzech szkół. Każda ze zwycięskich placówek edukacyjnych otrzyma warte 30 000 złotych nowoczesne wyposażenie dla pracowni przyrodniczych. 

Bardzo się cieszymy, że nasz program spotkał się z tak dużym zainteresowaniem zarówno wśród szkół, jak i gmin. Jakość powietrza w Polsce jest realnym problemem, a jednym z głównych sposobów na walkę z tym niekorzystnym zjawiskiem jest ciągła edukacja i budowa świadomości ekologicznej

powiedział Łukasz Kroplewski, Wiceprezes PGNiG SA. 

Oprócz serii lekcji edukacyjnych, w wybranej świętokrzyskiej szkole pojawi się Radek Brzózka, ambasador programu „Powietrze bez śmieci”. Prezenter telewizyjny i popularyzator nauki weźmie udział w lekcji pokazowej, podczas której wspólnie z dziećmi i nauczycielami przeprowadzi eksperymenty naukowe, związane z zanieczyszczeniami powietrza. 

Chcemy, aby już od najmłodszych lat dzieci dowiadywały się jak dbać o środowisko naturalne i przekazywały tę wiedzę swoim rodzicom. Tylko wspólnie możemy sprawić, że w przyszłości będziemy oddychać czystszym powietrzem

podkreśla Zbigniew Kajdanowski, Prezes Fundacji PGNiG.

Każda z 24 świętokrzyskiej gmin, które zgłosiły się do programu, powalczy o atrakcyjną nagrodę, czyli możliwość wybudowania Naukowej Stacji Zabaw PGNiG o wartości około 100 tysięcy złotych, która zostanie sfinansowana przez organizatorów programu. Do wygrania jest 5 tego typu placów zabaw, a o wyborze gmin zadecyduje głosowanie internautów. Aby wesprzeć swoją gminę, wystarczy wejść na stronę www.powietrzebezsmieci.pl. Do oddania głosu niezbędne będzie zapoznanie się z przygotowanym materiałem edukacyjnym o zanieczyszczeniach powietrza i udzielenie odpowiedzi na proste pytanie ekologiczne. Aby wyrównać szanse wszystkich gmin, w głosowaniu zwyciężą te, które otrzymają największą liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców. Głosowanie potrwa do 28 lutego, a ostatnią zwycięską gminę poznamy 2 marca. 

 

Lokalna.TV | Telewizja - Internet - Facebook

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe