Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
MICHAŁ SKOTNICKI: Blisko ludzkich spraw
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę
Jerzy Materek kandydat na szóstkę

Seniorzy z Ostrowca Świętokrzyskiego chcą być aktywni

  • 23.11.2017, 16:05 (aktualizacja 24.11.2017, 21:57)
  • Lokalna.TV Ostrowiec - Bliżej ludzkich spraw
"Aktywny Senior".mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:

Analizy demograficzne mieszkańców powiatu ostrowieckiego są nieubłagane. Za kilka lat aż 30% społeczeństwa stanowić będę seniorzy. To na nich spoczywać będzie duża odpowiedzialność za to jak wyglądać będzie życie społeczne.

Dlatego tak istotna jest aktywizacja w różnych sferach tej grupy społecznej. O to na terenie powiatu ostrowieckiego szczególnie dba Stowarzyszenie na Rzecz Postępu Demokracji ERWIN, które już od 16 lat stwarza seniorom wiele możliwości rozwoju.

Teraz Stowarzyszenie zaprosiło mieszkańców powiatu w wieku 60+ do udziału w projekcie "Aktywny Senior". Projekt ten współfinansowany jest ze środków ministerialnych, jego celem jest zwiększenie partycypacji w życiu społecznym, publicznym, kulturalnym i politycznym ostrowieckich seniorów. W ramach projektu, członkowie stowarzyszenia, wydali publikację, biuletyn informacyjny, organizują też zajęcia warsztatowe.

 

Lokalna.TV Ostrowiec - Bliżej ludzkich spraw

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ryszard
Ryszard 24.11.2017, 08:55
Moja młodość przypadła na lata 60. ubiegłego stulecia w moim Ostrowcu,gdzie się urodziłem i na stałe mieszkam.Od kilku lat jestem emerytem więc mam nieco inne spojrzenie na istniejącą rzeczywistość naszego miasta.Konkretnie,chodzi mi o to że już od ok. godz. 16-17 ulice Ostrowca pustoszeją a z kolei do południa widać wszędzie dużo ludzi.Starszych i starych ludzi... Niegdyś Aleja,Rynek czy choćby Polna tętniły życiem młodzieży.Dziś po południu i wieczorem te same miejsca przypominają wymarłe miasto.Naocznie widać że Ostrowiec kroczy ku wyludnieniu.
Smutne to i beznadziejne.

Pozostałe