Umowa na SOR już podpisana

  • 03.11.2017, 14:46 (aktualizacja 03.11.2017, 23:30)
  • Karolina Kamińska-Nowak
Umowa na SOR już podpisana.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Przedstawiciele czterech szpitali w województwie świętokrzyskim, a dokładnie dyrektorzy szpitali w Skarżysku Kamiennej, Końskich, Staszowie oraz w Ostrowcu Świętokrzyskim oficjalnie podpisali umowy dotyczące rozbudowy Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych.

Inwestycje możliwe będą dzięki rządowemu wsparciu, ich łączna kwota to ok. 23 miliony złotych - z czego 17 pochodzi z funduszy unijnych. 
Umowy, dyrektorzy szpitali podpisali z podsekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia Markiem Tombarkiewiczem.

To szpital w Ostrowcu Świętokrzyskim otrzymał najwyższe dofinansowanie z ministerstwa, a jest to prawie 6 milionów złotych.

Znany już jest projekt ostrowieckiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, budynek powstanie na planie prostokąta i wpisany będzie w wewnętrzny dziedziniec od strony wjazdu na teren szpitala.

Dla dyrekcji Szpitala Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim inwestycja ta ma ogromne znaczenie, większa powierzchnia pozwoli na rozwiązanie obecnych problemów. Jedna z tych głównych bolączek to pijani pacjenci, którzy są agresywni i często zakłócają spokój innym chorym. W nowym SOR-ze, dla takich osób ma zostać stworzone oddzielne pomieszczenie. 

Budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpocznie się po zgromadzeniu niezbędnej dokumentacji, pozwoleń oraz po rozstrzygnięciu przetargów na wykonawcę zadania. 

W całej Polsce z obecnego ministerialnego dofinansowania rozbudowy Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych skorzysta 65 jednostek leczniczych. 
 

Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
...
... 04.11.2017, 04:43
No.... yyyy..? Sukces Praktycznie...
iolo
iolo 03.11.2017, 20:52
Niech mi ktoś powie jaką państwową inwestycję przyciągnął PiS do Ostrowca? Czy budują się jakieś drogi krajowe? Państwo nie zrobiło żadnej inwestycji. Cieszą się SOR, jak wszystkie miasta dostają na to. Końskie, Włoszczowa, Stalowa Wola itd. Pokażcie jakieś realizacja. Czy tylko zlot pojazdów macie na tapecie?

Pozostałe