W powiecie ostrowieckim jest bezpiecznie

  • 17.10.2017, 15:15 (aktualizacja 18.10.2017, 21:43)
  • Karolina Kamińska-Nowak
 W powiecie ostrowieckim jest bezpiecznie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Poniedziałkowe posiedzenie Rady Powiatu Ostrowieckiego rozpoczęło się od odznaczeń i podziękowań. Te, decyzją prezydium rady oraz Zarządu Powiatu, powędrowały na ręce funkcjonariuszy policji,  którzy wykazali się bohaterstwem i kilka miesięcy temu uratowali życie 55-letniemu mężczyźnie, topiącemu się w rzece. Dwóm innym policjantom pogratulowano zaś zajęcia II-go  miejsce w Turnieju Par Patrolowych, zorganizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach.

Działania służb mundurowych, podczas sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego, były omawiane szerzej. Jeden z punków obrad dotyczył stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego w powiecie ostrowieckim. Sprawozdanie ze swoich prac, za I półrocze 2017 roku, złożyli m.in. przedstawiciele Prokuratury Rejonowej w Ostrowcu Świętokrzyskim, Straży Miejskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim, Powiatowej Straży Pożarnej oraz policji. Wszyscy jednogłośnie twierdzą, że w mieście i powiecie ostrowieckim poziom bezpieczeństwa jest zadawalający, a podejmowane interwencje kończą się sukcesem służb.

Podczas omawiania tego punktu obrad poruszony został również problem, który mieszkańcom powiatu ostrowieckiego szczególnie ostatnio dał się we znaki. Po przejściu przez województwo świętokrzyskie huraganu Ksawery, wiele gospodarstw było odcięte od prądu, a właściciele posesji nie mieli skąd uzyskać informacji jak długo taki stan rzeczy będzie miał miejsce. W związku z zaistniałą sytuacją Starosta Ostrowiecki  Zbigniew Duda zadeklarował chęć wypracowania specjalnego modelu powiadamiania mieszkańców o różnego rodzaju zagrożeniach. Pomocni w stworzeniu takiego systemu mają być też radni Powiatu Ostrowieckiego. 

    

Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe