Ksawery szalał w świętokrzyskim i niszczył dobytek

  • 06.10.2017, 12:02 (aktualizacja 18.10.2017, 20:45)
  • Teresa Czajkowska
Ksawery szalał w świętokrzyskim i niszczył dobytek.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Zerwane dachy z dwu domów mieszkalnych i jednego budynku gospodarczego, zdemolowany blaszany garaż, uszkodzone linie energetyczne i dziesiątki połamanych drzew. To tylko zniszczenia w naszym powiecie spowodowane przez orkan Ksawery, jaki przeszedł przez nasz kraj minionej nocy.

Poranny widok mógł zaskoczyć. Połamane gałęzie i drzewa w najmniej spodziewanych miejscach, jak choćby w centrum osiedla nie były rzadkością. Wiatr wiejący z prędkością 90 km na godzinę nie oszczędzał drzew, które wyrywał z korzeniami.   

Sile tego huraganowego wiatru poddawały się także  dorodne i liczące kilkadziesiąt lat okazy.  Tak było np. w gminie Bodzechów, gdzie olbrzymia wierzba spadła w pobliżu torów i zatarasowała przejazd do firmy. W takich akcjach strażacy z jednostek zawodowych  PSP oraz  ochotnicy  uczestniczyli przez całą noc. Pomagali w zabezpieczaniu domów, z których zerwało dachy czy  usuwali konary z linii energetycznych. 

Ostrowiecka jednostka PSP odnotowała prawie pół setki zdarzeń. Największe zniszczenia odnotowano w Ćmielowie i Świrnie, gdzie 
z domów zerwało dachy. W Zajączkowicach wichura zniszczyła dach na budynku gospodarczym, a w Świrnie zdemolowała blaszany garaż. W 15 miejscach  strażacy musieli ściągać połamane konary z linii energetycznych. O wiele więcej było połamanych drzew.  

  

Teresa Czajkowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe