Pomóżmy badaczom historii Sióstr Franciszkanek

  • 04.10.2017, 14:04
  • Lokalna.TV|Blisko ludzkich spraw
Pomóżmy badaczom historii Sióstr Franciszkanek dzięki uprzejmości Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Św.

Podziel się:

Oceń:

Koło Odkrywców Historii przy Katolickim Zespole Edukacyjnym poszukuje materiałów i wspomnień dotyczących działalności Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Koło Odkrywców Historii przy Katolickim Zespole Edukacyjnym zajmuje się badaniem historii lokalnej. Projekt nad którym teraz pracują poświęcony jest dziejom działalności Sióstr Rodziny Maryi w Ostrowcu Świętokrzyskim - od 1927 r. po współczesność.

Siostry Rodziny Maryi w Ostrowcu 1927-2017 - zbieramy materiały i wspomnienia. Zwracamy się z prośbą o podzielenie się z nami wspomnieniami związanymi z działalnością Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w naszym mieście. Mile widziane relacje, wspomnienia, zdjęcia itp. 

- informują uczestnicy projektu.

Projekt upamiętnienia działalności Sióstr prowadzony jest przez Koło Odkrywców Historii przy Katolickiej Publicznej Szkole Podstawowej - w tym roku przypada 90. rocznica sprowadzenia Sióstr do Ostrowca oraz 80. rocznica otwarcia ochronki (przedszkola) na Piaskach i chcielibyśmy to uczcić wystawą - do niej właśnie potrzebne są nam wszelkie materiały. Uroczystości rocznicowe będą miały miejsce 20 listopada – o szczegółach poinformujemy.

- dodają organizatorzy.

Materiały i wspomnieniami dotyczącymi działalności Sióstr można podzielić się Kołem Odkrywców Historii pod numerem 662078966 lub osobiście: Katolicki Zespół Edukacyjny  ul. Grabowiecka 15, Ostrowiec Św. e-mail: [email protected]

Na zdjęciu są sieroty wraz z Siostrami Rodziny Maryi przy figurze Matki Boskiej w ogrodzie przy domu na Słowackiego 37 - udostępnione dzięki uprzejmości Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Św. 

lokalna.tv|bliskoludzkichspraw_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe