Duma Ostrowca ma 95 lat

  • 26.09.2017, 13:17 (aktualizacja 26.09.2017 17:34)
  • Teresa Czajkowska
Duma Ostrowca ma 95 lat.mp4
Podziel się:
Oceń:
To było spotkanie pokoleń, przypomnienie pięknych lat młodości a przede wszystkim powrót do szkolnych murów. Uroczystości związane z 95-leciem Technikum Hutniczo -Mechanicznego odbyły się 23 września.

Absolwenci, kadra pedagogiczna, uczniowie i zaproszeni goście, po mszy  św. odprawionej w intencji szkoły, spotkali sie w auli Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim.  To tutaj odbywają się najważniejsze wydarzenia z życia szkoły i jej uczniów, tak było i tym razem. Absolwenci i byli pracownicy technikum  mieli okazję do przeniesienia się w czasie, by docenić pobyt w tych murach. Było  podkreślanie wysokiego poziomu szkoły. Było też zwrócenie uwagi na atmosferę, która kształtowała charaktery uczniów, co pozwalało im na zdobywanie bardzo ambitnych celów.  

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

Wśród uczestników tego jubileuszowego spotkania, bardzo liczną grupę stanowiła kadra pedagogiczna, byli nauczyciele i dyrektorzy. Wspomnienia z  czasów ich pracy miały dla obecnego pokolenia wręcz historyczny wymiar. 

Utworzona 95 lat temu szkoła kształcącą najpierw robotników, a potem coraz lepiej wyedukowaną kadrę techniczną dla ostrowieckiej huty, z biegiem lat stawała się bardzo wysoko cenioną placówką edukacyjną. Wiedza i osiągnięcia uczniów mogą imponować.  Sukcesy nie byłyby  możliwe bez zaangażowania nauczycieli i świetnego zaplecza technicznego, doskonale wyposażonych pracowni, które czasami miały nowocześniejszy sprzęt  niż na politechnice.  

Absolwenci  ostrowieckiego Technikum Hutniczo-Mechanicznego, wśród których są  inżynierowie, specjaliści pracujący dla przemysłu, politycy, wojskowi, naukowcy, prawnicy,  mówią jednym głosem. Czas spędzony w murach tej szkoły był nie tylko najpiękniejszym okresem życia, ale też najlepiej procentującą inwestycją.  

 
Tegoroczne obchody 95-lecia działalności ostrowieckiego technikum, były wstępem do kolejnych jubileuszy. Można przypuszczać, że setna rocznica działalności tej placówki będzie celebrowana w sposób wyjątkowy.
 


 
   

Teresa Czajkowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe