Wielkie święto technikum hutniczego

  • 22.09.2017, 13:47 (aktualizacja 22.09.2017 17:03)
  • Teresa Czajkowska
Wielkie święto technikum hutniczego.mp4
Podziel się:
Oceń:
Jubileusz 95-lecia działalności obchodzi Zespół Szkół nr 3, bardziej znane jako technikum hutniczo-mechaniczne. Sobotnie uroczystości będą okazją do przypomnienia nie tylko historii tej słynącej ze wielu wybitnych absolwentów szkoły ale też osiągnięć placówki czy znaczenia dla rozwoju miasta.

Od 95 lat ta szkoła związana jest z najważniejszym w Ostrowcu zakładem, czyli hutą.  Przez te lata w prawie 20 różnych placówkach, od tych kształcących jedynie na poziomie zawodowym  aż po obecny status technikum, wiodące  kierunki nauczania zawsze były podporządkowane tej dziedzinie gospodarki, która umożliwiła rozwój miasta. 

Ale szkoła nie ograniczała się do kształcenia jedynie przyszłych techników czy inżynierów. Wszechstronne zainteresowania kadry pedagogicznej, które przekładały się na poziom nauczania pozwalały na rozwijanie uczniowskich umiejętności, które pozwalały na pogłębianie wiedzy na studiach różnego typu. Od technicznych , przez wojskowe aż po  humanistyczne.    To właśnie absolwenci ostrowieckiej szkoły , którzy pracują w niemal wszystkich dziedzinach gospodarki będą   

A jubileuszowe uroczystości zaczynają się nabożeństwem w kościele  przy ulicy Sandomierskiej, by potem przenieść się do auli szkoły. Tu od godziny 10.30 będzie się odbywała część oficjalna, a po południu uczestnicy przeniosą się na Krzemionki, gdzie zaplanowano spotkanie towarzyskie.

Teresa Czajkowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe