Powiat stawia na profilaktykę

  • 20.09.2017, 12:49 (aktualizacja 20.09.2017, 17:50)
  • Teresa Czajkowska
Powiat stawia na profilaktykę.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Badania mammograficzne dla kobiet, których nie obejmują bezpłatne akcje profilaktyczne i nowy program Szkoły Zdrowego Stylu Życia. Te dwa projekty promujące prozdrowotne zachowania będą realizowane przy wydatnej pomocy ostrowieckiego starostwa.

Zaproszenie do skorzystania z bezpłatnych badań mammograficznych skierowane jest do pań, w wieku od 25 do 50 roku życia oraz powyżej 69 roku życia. To grupy, które nie są uwzględniane w bardzo licznych programach bezpłatnych badań. Na konieczność umożliwienia wykonania takich badań właśnie dla tej grupy wiekowej, zwróciły uwagę ostrowieckie "Amazonki". Zarząd Powiatu Ostrowieckiego postanowił zrefundować koszty takiej akcji. Co ważne, badania będą wykonane w tostrowieckim szpitalu, co znacznie ułatwi ich przeprowadzenie.  

Do końca 2017 roku z bezpłatnych badań mammograficznych będzie mogło skorzystać 30 kobiet. Skierowania będzie można odbierać w siedzibie  Ostrowieckiego Stowarzyszenia "Amazonki".

Zarząd Powiatu na specjalnie zwołanej konferencji poinformował, że w najbliższych dniach ruszy już po raz piąty Szkoła Zdrowego Stylu Życia. Przez 10 miesięcy prowadzone będą zajęcia ruchowe oraz wykłady skierowane do osób z dolegliwościami kardiologicznymi, diabetologicznymi oraz ruchowymi. W tym roku oferta zajęć została zwiększona, zmienione zostały też miejsca spotkań. Zajęcia będą odbywały się w siedzibie Starostwa przy ul Iłżeckiej, w ZS nr 1 - popularnym "Ekonomiku" oraz w  Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości.

Zapisy do Szkoły Zdrowego Stylu Życia odbywają się w Starostwie Powiatowym ulica Iłżecka 37,  do piątku 22 września (włącznie) w godzinach od 8 do 13.    

 

    

Teresa Czajkowska

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Monia
Monia 21.09.2017, 22:08
No i super! Wreszcie cos sie robi dla ludzi.
gość
gość 21.09.2017, 11:02
Czyżby to były działania pozorowane tej politycznej cudownej symbiozy ????????????????????
Gość
Gość 20.09.2017, 22:42
Przecież zajęcia ruchowe w Szkole Zdrowego Stylu Życia zawsze były dwa razy w tygodniu, to gdzie to zwiększenie liczby zajęć?
ooolll
ooolll 20.09.2017, 20:04
Brawo za takie działania.Jest ich za mało nie tylko w Ostrowcu !!!!!!!!

Pozostałe