Szewna: Pożar domu jednorodzinnego

  • 19.09.2017, 15:04 (aktualizacja 20.09.2017, 17:51)
  • Źródło: KPSP Ostrowiec Świętokrzyski
Szewna: Pożar domu jednorodzinnego

Podziel się:

Oceń:

W nocy z 18 na 19 września doszło do pożaru domu jednorodzinnego w Szewnie.

19 września w godzinach nocnych doszło do pożaru w jednym z domów jednorodzinnych w Szewnie w gminie Bodzechów. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba (starsza kobieta). Akcja gaśnicza trwała około 2 godzin. W zdarzeniu udział brało 5 samochodów gaśniczych, w tym 15 strażaków.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażaków stwierdzono, że pali się jedno z pomieszczeń na piętrze budynku jednorodzinnego. Właścicielka domu, która jak twierdziła zamieszkuje w nim sama znajdowała się na zewnątrz budynku. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, natychmiastowym ugaszeniu pożaru oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej kobiecie, która narażona była na wdychanie gazów pożarowych. Równocześnie strażacy zakręcili główny zawór gazu ziemnego i odłączyli instalacje elektryczną w budynku. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego po przebadaniu, zabrał kobietę do szpitala. Po ugaszeniu pożaru, przeszukano budynek w celu wykluczenia obecności osób poszkodowanych. Następnie przystąpiono do oddymiania i przewietrzenia budynku. Na tym działania zakończono.

Źródło: KPSP Ostrowiec Świętokrzyski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe