Bodzechów: Ziemniaczana tradycja

  • 19.09.2017, 13:03 (aktualizacja 14.10.2017, 23:50)
  • Lokalna.TV|Blisko ludzkich spraw
Ziemniaczana tradycja Bodzechowa.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W niedzielę, w miejscowości Magonie w gminie Bodzechów już po raz XV królował ziemniak.

Święto Pieczonego Ziemniaka to tradycja, która na trwałe wpisała się w kalendarz imprez gminy Bodzechów. Jego pierwsza edycja miała miejsce w 2002 roku, a zainicjowana była przez gospodynie z lokalnych kół gospodyń wiejskich. Pierwsze cztery edycjenodbywały się w różnych miejscowościach gminy Bodzechów, ale od 2006 roku, rokrocznie Święto Pieczonego Ziemniaka organizowane jest w miejscowości Magonie.

Ideą przyświecającą wprowadzeniu do kalendarza wydarzeń na trwałe tego święta, było krzewienie ludowości i integracja środowiska. Święto co roku gromadzi coraz większą liczbę zainteresowanych. Gospodynie udoskonalają swoje przepisy i wprowadzają na stoły nowe propozycje ziemniaczanych smaków .

 

lokalna.tv|bliskoludzkichspraw_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe