Uwaga lis!

  • 14.09.2017, 14:51 (aktualizacja 14.10.2017, 22:22)
  • Teresa Czajkowska
Uwaga lis!

Podziel się:

Oceń:

Służby leśne ostrzegają wszystkich odwiedzających lasy. Od 14 do 28 września w lasach województwa świętokrzyskiego prowadzona będzie akcja szczepienia wolno żyjących lisów przeciwko wściekliźnie.

Szczepienie lisów odbywa się przy użyciu specjalnie spreparowanych przynęt, w których znajdują się zawierające niezjadliwe szczepy wirusa wścieklizny. Przynęty będą umieszczone w brązowo-zielonym pakietach o kształcie ściętego stożka o wadze  ok. 50 gramów.

Pakiety będą rozrzucane z samolotów na polach, łąkach i w lasach. Celem akcji jest zlikwidowanie ognisk wścieklizny u lisów, a tym samym usunięcie niebezpieczeństwa zakażania wścieklizną ludzi.

Służby weterynaryjne apelują do wszystkich, którzy w okresie najbliższych 2 tygodniu będą odwiedzali tereny, na których mogą być rozrzucone szczepionki, o nie podnoszenie i nie niszczenie pakietów z tymi substancjami. 

 

    

Teresa Czajkowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe