NAUKOBUS przyjechał do Ostrowca

  • 12.09.2017, 14:10 (aktualizacja 12.09.2017, 21:35)
  • Karolina Kamińska-Nowak
naukobus_newspop.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Nowoczesne laboratorium mobilne zaparkowało w PSP nr 1 i nr PSP nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Uczniowie przeprowadzili doświadczenia z zakresu fizyki, poznali tajniki ludzkiego organizmu, a także wykorzystali matematykę w praktyce.

Radość, zachwyt, a często zdziwienie towarzyszyły uczniom PSP nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim podczas odkrywania mobilnej wystawy. 20 eksponatów, które można było dotknąć i przetestować wywarły na młodych ludziach ogromne wrażenie. 

Naukobus - nowoczesne laboratorium mobilne to inicjatywa Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik. Swój udział w realizacji tego pomysłu ma też poseł Andrzej Kryj, członek sejmowej komisji edukacji i młodzieży, który pracował nad wdrożeniem w życie NAUKOBUSU.  Na zaproszenie parlamentarzysty t, ten specjalny samochód wraz z wyposażeniem przyjechał do dwóch ostrowickich szkół podstawowych, PSP nr 1 i PSP nr 5.

Uczniowie w praktyce mogli dowiedzieć się, jak powstaje film, na czym polega dowód na istnienie Pitagorasa czy spróbować oszukać swoje zmysły. Poprzez łączenie nauki i zabawy dzieci przeprowadziły doświadczenia z zakresu wielu przedmiotów. Pomocą w rozwiązywaniu, często nie łatwych łamigłówek służyli animatorzy z Centrum Nauki Kopernik.

W 2017 roku NAUKOBUS odwiedzi około dwustu szkół w całej Polsce i obejmie swoim zasięgiem niemal 100 tys. uczniów.

https://www.youtube.com/watch?v=_wL1PvP9xN0

 

    

Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mama
Mama 12.09.2017, 20:35
Super inicjatywa. Moje dziecko wróciło zachwycone ze szkoły i z ogromnym przejęciem opowiadało o doświadczeniach. Gratuluję Panie Pośle.

Pozostałe