Rusza Szkoła Sztuki

  • 7.09.2017, 15:28 (aktualizacja 11.09.2017 16:31)
  • Karolina Kamińska-Nowak
szkola_sztuki_news.mp4
Podziel się:
Oceń:
Przez najbliższe 2 miesiące nastoletni mieszkańcy miasta będą mieli okazję odbyć solidny kurs artystyczny, a dzieci wziąć udział w inspirujących zajęciach pobudzających kreatywność. Wszystko za sprawą "Szkoły Sztuki", która wystartowała w Ostrowcu Świętokrzyskim. Organizatorami projektu są członkowie Stowarzyszenia Kulturotwórczego Nie z tej Bajki.

W ramach edukacyjnego projektu Szkoła Sztuki młodzież otrzyma solidny kurs artystyczny, dodatkowo uczestnicy zajęć wezmą udział w kursie historii sztuki od prehistorii po współczesność. Zakres materiału zgodny będzie z kanonem, który obowiązuje na egzaminach maturalnych z historii sztuki oraz na egzaminach na studia. Ten zakres zajęć skierowany jest do grupy młodzieży, którą tworzą osoby w wieku od 14 do 19 lat.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

W ramach projektu Szkoła Sztuki zajęcia dedykowane będą również dla dzieci. Ich celem będzie pobudzanie kreatywności,  a złożą się na nie ćwiczenia plastyczne, elementy projektowania, dekorowania oraz zabaw służących usprawnianiu twórczego myślenia.

Zainteresowanie dzieci i młodzieży udziałem w projekcie zaskoczyło organizatorów, którymi są członkowie Stowarzyszenia Kulturotwórczego Nie z Tej Bajki. Dlatego pierwsze założenie utworzenia dwóch grup 10-cio osobowych zostanie zmienione i powiększone o kolejne sekcje.

Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu w godzinach popołudniowych we wrześniu i w październiku. Udział w nich jest bezpłatny, dzięki dotacji z budżetu miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.

 

 

    

 

Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe