Przed Starostwem zaparkował mammobus

  • 05.09.2017, 12:18 (aktualizacja 11.09.2017, 21:55)
  • Redakcja Lokalna.TV
Przed Starostwem zaparkował mammobus

Podziel się:

Oceń:

Do 14 października kobiety mogą wykonać bezpłatne badania mammograficzne w technologii cyfrowej.

Mieszkanki Ostrowca Św. oraz całego powiatu mają okazję wykonać bezpłatne badania mammograficzne w technologii cyfrowej. Badania  są skierowane do kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywały takiego badania.

Ze statystyk wynika, że rocznie z powodu raka piersi umiera w Polsce ponad pięć tysięcy kobiet. Rak piersi wielkość ok. dwóch centymetrów osiąga przez około osiem lat. Przy systematycznej kontroli, regularnemu wykonywaniu USG i mammografii można wykryć zmiany już na wczesnym na etapie, gdy są one jeszcze małe, a co za tym idzie, łatwiejsze do wyleczenia. Każdą zmianę w wyglądzie piersi trzeba skonsultować z lekarzem, ale nie każda musi być zmianą nowotworową. jak informują specjaliści, około 80 % zmian w piersiach to niegroźne torbiele, gruczolakowłókniaki lub brodawczaki, które nie wymagają leczenia operacyjnego. 

Aby wykonać bezpłatną mammografię należy wcześniej zarejestrować się telefonicznie pod nr tel. 42 254 64 10 lub 517 54 40 04. Podczas rejestracji należy podać swój nr PESEL i nr telefonu. Mammobus stacjonuje na ul. Iłżeckiej w Ostrowcu Św. na parkingu przy Starostwie

 

 

 

     

Redakcja Lokalna.TV

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe