STASZÓW: Biblioteka z dofinansowaniem Ministerstwa

  • 23.08.2017, 10:06 (aktualizacja 14.10.2017, 21:59)
  • Źródło: UMiG Staszów
STASZÓW: Biblioteka z dofinansowaniem Ministerstwa

Podziel się:

Oceń:

Staszowska Biblioteka za dwa lata przeniesie się z Ratusza do nowego budynku. Zyskają pracownicy, a przede wszystkim czytelnicy. Gmina Staszów pozyskała ponad 1,7 milionów złotych dotacji z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Staszów, mieszcząca się obecnie w Ratuszu, już za dwa lata przeniesie się do nowego, zdecydowanie większego obiektu. Zamiast dotychczasowych 514 m2 powierzchni, do dyspozycji będzie ponad 1200 metrów kwadratowych. Instytucja zyska większą funkcjonalność, a czytelnicy komfort korzystania z jej zasobów. Realizacja tej inwestycji będzie
możliwa, dzięki pozyskaniu przez Gminę Staszów ponad 1,7 milionów złotych dotacji z Ministerstwa Kultury i Sztuki. Projekt „Nowoczesna Biblioteka w Staszowie” to jeden z dwudziestu, które otrzymały dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Nowym lokum dla biblioteki stanie się budynek przy ul. Szkolnej 14, w którym mieścił się Zamiejscowy Wydział Dydaktyczny Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Zadanie będzie polegało na rozbudowie i przebudowie budynku oraz zakupie niezbędnego wyposażenia. Projekt przewiduje między innymi rozbiórkę ścian działowych, wykonaniu nowych otworów
drzwiowych, budowę zewnętrznego szybu windowego, a także przebudowę dachu, wymianę i rozbudowę instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania oraz wymianę posadzek, tynków wewnętrznych, wykonanie docieplenia ścian wraz z elewacją budynku.
Z nowej biblioteki w sposób swobodny będą mogły korzystać również osoby niepełnosprawne. Dla ich potrzeb zostaną dostosowane dojścia i dojazdy do obiektu, a także zlikwidowane ograniczenia wewnątrz budynku. Czytelnicy będą mieli wolny dostęp do księgozbioru. W nowej bibliotece znajdzie się czytelnia internetowa ze stanowiskiem dla osób z dysfunkcją wzroku, Mediateka czy Kącik dla Malucha, a także wielofunkcyjna sala do spotkań. Nowością w projekcie będzie utworzenie Klubu Filmowego oraz tzw. czytelni letniej. 
 

    

Źródło: UMiG Staszów

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe